Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet a baja? (sűrgős)

Mi lehet a baja? (sűrgős)

Figyelt kérdés
Van egy kb 3 éves tojó hullámos papagájom, és egyik napról a másikra észrevettem hogy a végbélnyílása körül csupasz lett és az ürüléke nem potyog le, hanem odarakódik pedig már nincs is ott toll. Valaki segítsen hogy mi lehet a baja.

2012. márc. 1. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem székrekedés. ha fontos neked, menj dokihoz, mert egy olyan pici testnek pár nap alatt vége. nekem a hörcsögömnél volt ez. 2 nap alatt vége lett :S
2012. márc. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de az az érdekes hogy most is állaandóan eszik és iszik és sokat is ürít tehát nem hiszem hogy székrekedés
2012. márc. 1. 16:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasmenéskor is a tollukba ragad az ürülékük. De 1 biztos az hogy ráragad az ürüléke nem normális tehát valami baja van. Vidd állatorvoshoz.


Vagy ami még eszembe jutott hogy tojni akar csak valamiért nem tudja kitojni a tojást ezért megpróbált magának segíteni azzal hogy kitépkedte a tollait. Ebbe is belehalhat tehát minél előbb vidd orvoshoz. Látsz valamilyen jelet arra hogy tojni akar? Pl.kalitka aljában kapirgálás,rendezkedés,ülés, dupla/tripla annyi kalcium azaz csőrkoptató/szépia fogyasztás.

2012. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt vettem észre hogy sokkal többet iszik és a homokban is többet csipeget, tudok képet is küldeni ha kell.
2012. márc. 1. 19:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és 1-2 hónapja többet is használja a szépiát
2012. márc. 1. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én hullámos tojóm tavalyelőtt decemberben(3 évesen) tojt először. A tojás előtt hónapokig hasonlóan viselkedett mint a tiéd(többet volt a kalitka aljában,több szépiát evett) majd az egyik nap amikor hazajöttem már a tojásán ült ami nagy meglepetés volt mert addig azt hittem hogy hím.


Tehát nagyon valószínű hogy tojni fog vagy már tojt volna csak mint írtam valamiért nem tud. A lehető leghamarabb el kéne vinned egy állatorvoshoz hogy kiderüljön mi a baja mert ha tényleg elakadt benne a tojást akkor orvosi segítség nélkül belehal(ha más baja van abba is könnyen belehalhat orvos nélkül).

2012. márc. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!