Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Késő van már ehhez? Öreg már...

Késő van már ehhez? Öreg már ehhez a nimfapapagájom?

Figyelt kérdés

Van egy nimfám, ami nem szelídült még meg, mert nem tudtam hogy kell gondozni, amíg rá nem találtam erre az oldalra ahol tettem fel kérdéseket és tanultam sokat tőletek.. Viszont a nimfapapagájom 3-4 éves, és az első 3 évét úgy töltötte el, hogy nem engedtem ki sűrűn, (átlagban kb. havonta mert sokszor volt hogy nem voltunk otthon..) nem tettem be neki játékot csak egy hintát, viszont volt neki egy "barátja" ha fogalmazhatok így, akit visszaadtunk mert nőstény kellett és hím volt, azután vettünk egy nőstényt az viszont félig vak volt és hiába vonzódott hozzá a hím, mi nem akartuk hogy egy olyan nősténnyel párosodjon, aki nem egészséges.. őt is visszaadtuk. mind a két papagáj kb. félévig volt nálunk.. a nőstényt nem rég adtuk vissza, és azóta sokat sípol ami egyértelműen annak a jele, hogy unatkozik... nem az első eset volt ez.. sokszor csinálta már hogy oda hív magához minket. a lényeg az, hogy attól félek, hogy az első 3 éve a kis kedvencemnek unalmasan telt el, és mivel sokszor volt olyan hogy nem akart visszamenni a kalitkájába, meg kellett fogjam ami neki nem tetszett ezért arra gondolok, hogy nem akar bízni bennem, nem akar megbarátkozni velem, és azt hiszi, hogy rosszat akarok. most néztem neki játékokat, és láttam egy oldalon tippeket, hogy miket játszhatnék vele, pl. taníthatnék neki trükköket.. ez tetszett is múltkor már meg is tanítottam neki a "Jingle Bells" c. dalt, karácsonyra már kiválóan fütyülte. veszek majd neki jutalomfalatokat, de olvastam azt is, hogy 10 évig élnek kb. és ha most lassan már 4 éves lesz akkor majdnem leélte az élete felét, és most kezdek igazán foglalkozni vele. ez aggaszt.

nektek mi a véleményetek?


2012. márc. 5. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:
A 10 évig élnek barokkos túlzás, az én hím Nímfám idén tölti a 19. életévét. az biztos, hogy nem szeretik a magányt és kedvelik a társaságot.
2012. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A nimfák 25-30 évig is elélhetnek.

Szerintem vagy elkezdesz vele foglalkozni napi 4-6 órát és megszelídíted(ha tudod) majd veszel mellé egy társat. Vagy mivel már sok negatív dologgal köti össze az embereket és már nem annyira fiatal ezért lehet hogy bármit csinálsz sose fog bízni benned kihagyod a szelídítést és veszel neki egy kb 160cm hosszú 100cm széles 100cm magas kalitkát és egy hím társat(így lesz társa de fióka tuti nem lesz). Naponta kiengeded őket,megfelelő étrendet biztosítasz nekik,stb és akkor nem lesz magányos,boldogtalan.


Vagy mivel a meglévő nimfád is több éves veszel mellé egy szelíd több éves hímet így ő is boldog lesz és neked is lesz egy szelíd nimfád.

2012. márc. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!