Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van itt valaki aki már megtaní...

Van itt valaki aki már megtanította a papagáját beszélni?

Figyelt kérdés
az a nimfapapagáj gazdi lehetőleg, de lehet más féle is írjon üzenetet! köszi!
2012. márc. 6. 15:25
 1/4 Mona75 válasza:

Helló!

Nekem hullámos papagájom van,tavaly augusztus óta van velünk, és már egész sokat beszél. :)

Kb. 3 hónap elteltével mondta az első szót: SZIA

azóta már nagyon sokat tanult meg.

Nem tudom mire lennél kíváncsi?

2012. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
pontosan arra hogy hogyan tanítsam meg a beszédet:D
2012. márc. 10. 22:18
 3/4 Mona75 válasza:

Mi úgy csináltuk,hogy a lehető legtöbbször ismételtük neki a szót pl.: Szia, persze beszélünk neki sok mindent, de az a fő szó amit szeretnénk neki tanítani.

Az elsőt kb. 3. hónap után mondta utána már nem kell neki annyi idő. Sok türelem kell hozzájuk, de tündéri amikor beszélget... :)

2012. márc. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én vagyok a nimfa papagáj gazdi:

Tapasztalat:a nimfám sokkal tanulékonyabb, mint a hullámosom!!!!

Tehát beszélj hozzá sokat ,akár több hónapokig, majd először elkezd utánozni(amikor nem vagy(tok) otthon. Aztán még mndig beszélj, majd egy bizonyos idő után felbátorodik, és akkor mondja a magáét, amikor otthon vagy(tok), de nem abba a szobába ahol ő van.

Mabjd (még mindig kell hozzá beszélni) akkor fog beszélni, mikor te (akiben megbízik) ott vagy abban a szobában.

Remélem segítettem!

2012. márc. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!