Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek ki a rigónak enni?

Mit tegyek ki a rigónak enni?

Figyelt kérdés
Úgy örültem amikor előszőr meghallottam fütyülni a kis rigókat az idén.Évek óta ide járnak,vagy itt fészkelnek nem tudom a Társasházunkban,de nagyon szeretném hogy jól érezzék magukat.Mit tegyek ki a folyósóra nekik?
2012. márc. 17. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már nem kell nekik enni adni, ilyenkor már találnak. Ha könnyű kajájuk van, a kicsik soha nem fognak megtanulni gondoskodni magukról. Késő ősszel, tél elején kell elkezdeni etetni őket.
2012. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De mivel?
2012. márc. 17. 17:59
 3/7 CatMeatLoaf válasza:

Nyugodtan tehetsz még nekik ki, amúgy meg a nagy szárazság miatt kevés nekik az élelem, tehát ártani nem ártasz vele nekik, mert a bogár állomány is csökkent a nagy hideg miatt...

Diót egyben, de nem héjastól gondoltam. ! ;)

Sós dolog ne legyen az a lényeg, mert attól betegek lesznek és elpusztulnak az énekes madarak, meg főként.

Amúgy a giliszta a fő fogásuk, és mint írtam is a szárazság miatt kevés van nekik belőle.

De almát felkockázva vagy még jobb, ha lereszeled nekik, de a sajtdarabkát is felcsipegetik és a főt tojás maradékot, ami a konyha asztalról megmaradt.

De a kis hús cafatokat, amit levágsz a főzés alkalmával a zsíros részét a csirkéről vagy ha fiatal vagy az anyukád vagy apukád, attól függ ki főz épen... ;)))

Igaz, arra a kutya és a macska is oda kap, ha megérzik a szagát... :)

Vizet is adjál nekik az nagyon fontos még télen is és a nagy melegben majd fürdenek is, mikor 30°C fölé megy a hőmérséklet, ha van megfelelő nagy tepsid, de magasra tegyétek, hogy a macska ne tudja elérni könnyen... :)

Szóval, azzal nem értek egyet 100%-ban, hogy ilyenkor nem kell etetni, sajnos a nagy hidegek megviselték őket is... :(

Sokkal nagyobb baj az, ha késő ősztől elkényelmesedünk, mi emberek és nem gondolunk rájuk a jó meleg szoba ablak mögül kitekintgetve... :(

Sok sikert. :)

2012. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,teszek ki nekik.Macska nincs nálunk.
2012. márc. 17. 23:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha slaggal fellocsolod a kertet többet érsz!
2012. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs kertem.Belvárosi Társasház..
2012. márc. 18. 11:28
 7/7 Stewie Griffin #1 válasza:
Neked is meg kell dolgoznod a saját kajádért majd megdolgoznak ők is a sajátjukért.... :)
2012. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!