Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Úgy gondoltam, Húsvétra...

Úgy gondoltam, Húsvétra meglepem magam egy kanárival. Bonyolult a tartása? (több lent)

Figyelt kérdés

Jó néhány oldalt átolvastam a kanári tartásával kapcsolatban.Lenne néhány kérdésem, mert én eddig csak hullámosokat és nimfát tartottam.

1. Körülbelül milyen áron tudok hozzájutni tenyésztőtől?

2. Valóban igaz, hogy csak a hím énekel?

3. Honnan tudom, hogy az általam vett madár hím vagy tojó?

4. Tudtommal nem szabad kiengedni a kalitkából röptetni, mert szétveri magát a falon/ablakon.Igaz ez?

5. Ha mégis kifognék egy jó énekest, kutya mellett fog énekelni egyáltalán, vagy stresszelni fog az állandó mozgás miatt?



2012. márc. 27. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
a kanári megőrül egyedül
2012. márc. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Törpilla57 ***** válasza:

1. Ára: kb. 3500-5000,- Ft

2. Csak a hím énekel

3. A tenyésztő vagy a kereskedő felelőssége, hogy megmondja hím vagy tojó. Csak úgy vedd meg, ha visszaviheted, ha mégsem hím. Egyébként, ha fütyül, akkor biztos hím. Meg kell várni, míg annyi idős lesz, amikor már fütyül, akkor kell megvenni.

4. Ki lehet engedni, de mindent(főleg az ablakot, ajtót) be kell csukni, függönyt elhúzni, nehogy nekiröpüljön az ablaknak, kutya, macska(!) ne legyen a közelben, aztán kiderül, hogy mennyire bírja a röpködést. Általában jobban szeretik a biztonságot. nekünk van olyan, hogy a nyitott ajtón sem jön ki, csak ha kiveszem, röpül egyet-kettőt, aztán elfárad, és vissza akar menni. Ha nincs erre szoktatva, akkor úgy kell visszatenni. Van olyan madár is, amelyik stresszel, ha kiengedik.

5. Ehhez nem értek, a macska közelébe biztos nem engedném, de szerintem a kutyától is megijed.


6. Nagy kalitkába kell tenni, hogy tudjon benne röpködni, és nem szabad huzatot kapnia, mert belehal. Nem szabad kitenni a hidegbe sem, csak ha úgy van szoktatva, de akkor meg "minek", nem látja-hallja az ember, nem tud vele "beszélgetni"(!)Tiszta víz, eleség, madárhomok(tiszta, nem a homokozóból!), csőrkoptató mindig legyen a kalitkában, tiszta legyen a kalitka, és a kanári szeret fürödni.

Írod, hogy már voltak madaraid, akkor úgye nem kell azt mondanom, hogy csak akkor vállald, ha valaki megbízható személyre rá mered bízni, ha el akarsz utazni. (Megjegyzés: mi 4 éve tartunk kanárit, azóta nem mentünk el nyaralni, előtte évente.) Viszont nagyon lehet őket szeretni, és csodásan énekelnek(a fiúk)!

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2012. márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
5.kérdésre válasz: mi kutya mellett tartjuk. 1-2 hét után megszokta a jelenlétét, és ha meg lát minket vagy a kutyát egyből elkezd énekelni:)
2012. márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Törpilla57 ***** válasza:

Javasolom, hogy írd be a Google-ba, hogy "kanári" és előhoz egy sereg honlapot, ahol sok mindent meg lehet tudni ezekről a madarakról, fotók is vannak fenn, sőt videók, ahol énekelnek. Igaz felhozza a Google a Kanári-szigeteket is, de erre akkor most nem kellene figyelni. Egy kis biztatás (ha komolyan gondolod, hogy veszel kanárit), mi is úgy kezdtük, hogy nem tudtunk szinte semmit. Vettünk szakkönyvet, tanulmányoztuk, mentünk kiállításokra(igaz akkor még nem kiállítóként), csak nézegetni, kérdezgetni. Még internetünk sem volt akkor, pedig biztos sokat segített volna. Az viszont biztos(talán Neked még nem írtam), hogy 4. éve vannak kanárijaink, azóta nem megyünk nyaralni(előtte évente 1-2 hétre...), sőt az egész napos távollét is meggondolandó(főleg, amikor picik születnek). Igaz rá lehet esetleg valakire bízni őket, de azért ez meggondolandó, csak megbízható lehet az illető! Mi még nem találtunk olyan embert, akinél ne kellett volna izgulnunk értük, ezért inkább nem! Érdekes módon mégsem bánjuk, mert nagyon lehet őket szeretni. Mindegyiket, de vannak kedvencek is, nekik nevük is van. Ezt csak így lehet(?) - vagy inkább csak így szabad(!) - csinálni. Néha elgondolkodom, hogy mi vagyunk értük felelősek, tőlünk függnek, de még mennyire: szó szerint az életük függ tőlünk, mert nagyon kis érzékenyek, folyamatosan el kell őket látni megfelelő élelemmel, mindig friss vízzel, és figyelni kell a klímára is: ne legyen száraz a levegő, ne legyen huzat stb. Na most lehet, hogy elijesztettelek, azért ennyire nem komplikált, de nagyon oda kell figyelni.

üdvözlettel Törpilla57

2012. ápr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!