Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan mentsek meg egy kisvere...

Hogyan mentsek meg egy kisverebet? (lent részletesebben)

Figyelt kérdés
Találtam az udvarom egy verebet, még sárga a csőre széle, szerintem most tanul repülni, de nem megy neki, kb. 1 métert tud csak. Feltettem egy fára, oda is ment az anyja, de mikor próbált utánarepülni, újra leesett. Azóta egyedül ül az ágon. Nem tudom, mit csináljak vele, mert van egy kutyánk, ami imád vadászni, és nem akarom a veréb miatt bezárni. Megpróbálhatnám befogadni, de a szüleim sajnos nem engednék.
2009. jún. 17. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg egy kartondobozba tenni és táplálni otthon. A verebek etetése nem nagy kunszt.:) De ez esetben gondok lesznek a repüléstanulással...

Ha ezt nem tudod megtenni, akkor figyelj a kutyára- egyebet nem igen tehetsz. Ha a szárnya nem fejlődött ki rendesen, tehát fejlődési zűr van nála, akkor eleve halálraítélt- ha csak nem kalitkában tölti az életét- de ezt nem kívánom neki.

Pár nap alatt belejöhet a kicsi a repkedésbe, addig figyelj a kutyusra. Én is nagy állatmentő vagyok, de van, amikor nem lehet és nem is biztos, hogy kell tenni bármit is:(

2009. jún. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bioszos vagyok, megnéztem, nincs semmi baj a szárnyával, csak még bele kell jönnie. És az jó ötlet,ha egy dobozban rakom a fára? Abból nem esik ki, és az anyja is oda tudna menni hozzá.
2009. jún. 17. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia !

KÉpzeld, én pont tegnap este találtam egy kicsi verebet, a vasúti sínek között. Van ismerősöm aki sok madarat felnevelt és mondta, hogy a veréb sajnos nem biztos hogy megmarad. Főzz egy tojást, és a kis morzsákat próbáld neki csipesszel adni. Ha tátogatja a csőrét az jó, enyém nyitogatta nagyon. Ha nem akkor a csőre szélét nyomd meg, akkor ki kell, hogy nyissa. valószínű repülni tanult, és nekem azt is mondták, hogy nem lett volna szabad hazavinnem, mert az anyja megpróbálja majd visszaterelni, és élelmet is hord neki. az enyém sajnos ma reggelre elpusztult :(

2009. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyenlőre az enyém mellett még ott van az anyja, de az a bibi, hogy a kutyám lesben áll, és csak arra vár, mikor billen le szegényke :(
2009. jún. 17. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Első. Igen, az remek ötlet! Én is csináltam már ilyet.:) Biztonságos dobozka. Remélem, megmarad a kicsi.
2009. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!