Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit kezgyek a tojással?

*lili* kérdése:

Mit kezgyek a tojással?

Figyelt kérdés
4hó13.-án két galamb tojást találtunk.Honnan tudom hogy galambtojás?Internetrő.Az egyik össze tört a másik nálamvan.Ezen csak egy repedésvan.De aszt halottam hogy valaki körömlakkal a repedést be festette és utána ki kelt a csibe.Szóval én is úgy cselekedtem.És ha éjszakafelkelek nem alszom tovább mer meg kell forgatnom a vastak takaróm alatt.Ha anyira hideg akkor a lámpa alá teszembe.Ha valaha is kikel akkor mit adjak ennivalónak?kukacot tutinem!És kilenc vagyok szóval ha írsz válasz érthetőt mert csak 9-3.osztályos vagyok!

2012. ápr. 14. 06:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
a 9 a végén véletlen!!!!!!!!!!!
2012. ápr. 14. 06:33
 2/13 anonim válasza:

hihi. sok sikert a koltogetesben. sajnos nem tudom mit fog kelleni adj :( talan madartejet? :)))))))) ha netan kikellne akkor termeszetesen vizre lessz szuksege a picinek... ott kreativ kell majd legyel. injekcioval szepen lassan priccolj majd a szajaba vizet es nezd majd hogy lenyeli-e vagy sem. ha nyel kozben akkor minden rendben van, es ezt addig amig latod hogy mar nem ker.

a kajarol meg talan egy allat uzeltben tudnak segiteni? pontosan nem tudom milyen magvakra van szukseguk...


itt van egy video is hatha segit: http://www.youtube.com/watch?v=Sy7qxy2bA-0

2012. ápr. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=46yqGZTPd5M ez egy video egy olyan eszkoz keszitesere amivel tudod etetni oket. :) angolul van szoval valaki le fog kelleni forditsa neked. de keress a youtube-on videokat: galamb = pidgeon, etetni = feed, es fiatal = young (baby)
2012. ápr. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a tanácsokat ha valaha ki kel akor maj hasonlóan fogom etetni!és lécci ha lehet ha olvasa valaki az írjon!
2012. ápr. 14. 07:41
 5/13 Timberwolf ***** válasza:
Igazán nem akarom a lelkesedésed leverni, mert szép dolog, amit csinálsz. Viszont, ha repedt volt a tojás, akkor nem biztos, hogy abból lesz fióka (ki tudja mennyi ideje volt már repedt, amikor találtad).
2012. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
amikor meg találtuk a barátnőmel akkor nem volt repedt és pontosa tegnep találtuk a kutyáinkal.amig én felvittem a kutyám adig ő vigyázott rá és akkor repedt meg és aszt mondta hogy nem nyomta meg!
2012. ápr. 14. 08:13
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez így most elég fura helyzet. Hol találtad a tojást? Mert a galambszülők ott szokták hagyni a tojásokat az elején, mikor mennek enni, a saját dolgukra, de mindig visszaszállnak hozzá. Aztán mikor már nincs sok hátra a kikelésig, a galambmamát már ki se lehet kergetni a fészekből. Szóval akár az is lehet, hogy a galambok épp valami mást csináltak, te rátaláltál a tojásokra, elvitted őket, aztán a galamb meg nézett nagyot mikor visszaért. A megmaradt tojást folyamatosan kéne melegíteni, szóval azt javaslom, hogy egy törölközőből csinálj fészket, tedd bele a tojást, és legyen fölötte egy lámpa, ami mindig ég. Lehet hogy már annyira kihűlt a tojás, hogy nem is él benne a fióka, de megpróbálhatod kikelteni. A kiscsibék ún. begytejet isznak amíg kicsik. A mamagalamb megeszi a magokat, a zúzája felőrli, és visszaöklendezi. Hiába akarnál magot adni a kicsinek, nem tudná megenni. Eleinte még nyitva sincs a szemük. Nálunk minden évben fészkel galamb, ezért ismerem egy kicsit a témát, de az még sosem fordult elő, hogy nekem kellett volna felnevelni a tojást. Tehát visszatérve a kajára. Ha esetleg kikel a kicsi, akkor törj, vagy apríts össze magokat robotgéppel, vagy nem is. Kérd meg anyukádat vagy apukádat, hogy segítsen nagyon apróra összetörni a magokat, és ezt keverd össze langyos vízzel. De ne tegyél hozzá sok vizet, ilyen kissé folyós trutyi állaga kell hogy legyen. A gyógyszertárban lehet venni injekciós fecskendőt, egy közepesen nagy lenne a megfelelő. Szívj fel bele valamennyi kaját, tedd a szájába a fecskendő végét, és nagyon pici adagokat nyomj a szájába, és mindig várd meg míg lenyeli. Mivel te nem tudsz igazi begytejet adni neki, azért célszerű lenne ugyan így fecskendővel itatni. Amíg még pihés a galamb, addig nem fog tudni repülni, de mikor már vannak rendes tollai is, akkor mászkálni fog, tehát célszerű lenne olyan helyen tartani ami biztonságos, mondjuk egy nagyobb kartondobozban. Arra készülj fel, hogy nem szobatiszta, tehát a helyét össze-vissza fogja szarni. (bocsánat a kifejezésért) Ócska ronggyal béleld ki a dobozát, és azt könnyen ki is tudod cserélni. Nem hinném hogy kikel a kisgalamb, de ha mégis, akkor sem fogod tudni egyedül ellátni. 2 óránként kell etetni és itatni, éjjel-nappal, ami elég nagy macera még egy felnőttnek is, nemhogy egy kilenc éves gyereknek. Ha kikel mindenképpen kérj segítséget a szüleidtől. Sok szerencsét! Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan privátot :)
2012. ápr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
a betonon találtuk!
2012. ápr. 14. 08:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó teljesen jól mondta.

Én is nehezen tudom elhinni hogy egészséges tojásokat otthagynak a galambok.

A tojásra festés/lakkozás egy apró területen még elmegy de a tojás hélya olyan hogy azon keresztül tud lélegezni a tojás és amit rákensz az beszivárog! Ha alkoholos filccel írnál rá az is beszivárogna! Szóval csak óvatosan ezzel!


Én a helyedben még ha ki is kel akkor is inkább elvinném valahova ahol tudják etetni.

nem mellesleg a galambnak is meg kell tanulnia repülni, enni stb. Nem igazán szobaállat!


Én olyan 99%-ra tippelem hogy nem fog semmi kikelni a tojásból már!


Ja és remélem tényleg nem egy fészekből vetted ki mert akkor irgum-burgum!

2012. ápr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ebből már nem lesz semmi.

El volt repedve, bekented körömlakkal, remek, ha ez nem ölte meg, akkor az, hogy kihűlt.

2012. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!