Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Akkor mi is a helyzet az...

Akkor mi is a helyzet az akácfával?

Figyelt kérdés

A GY-tól kezdve a papagájos fórumokig bárhol néztem, nagyjából 50-50%, hogy mérgező-e vagy sem. Van itt, aki tett be kis és középtestű papagájokhoz? Lett baja? Most van a szokásos erdőtisztítás, olyan gyönyörű akácágaim lettek, és olyan jó játékalapanyagokat tudtam szerezni, hogy el sem hiszem. Jó lenne tudni, hogy akkor nekiállhatok-e a barkácsolásnak, vagy sem. Az egész mérgező-e vagy csak a kérge? (Ilyent is olvastam azok közt, akik a mérgezőre voksoltak.)


Köszi!



2012. máj. 12. 18:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én még nem tartok papagájt, csak jövőre tervezem, ezért próbálom közben összeszedni az infókat. Mint pl, hogy milyen fából lehet ülőrudat/ játékot készíteni. És ugyanezzel találkoztam, az akácot kiemeltem, mert nem tudtam mi vele a helyzet, de úgy döntöttem átírom a "nem szabad" kategóriába, mivel úgy is van rengeteg fa, amiből lehet, akkor már nehogy ezen kockáztassak.


Adhatóak pl: nyír, nyár, fűz, hárs, bükk, mogyoró, gyertyán, éger, alma, körte, birs, szőlő, galagonya, orgona.

Természetes, mind permetezetlenül, nem olyan helyről, ahol napi autóforgalom van.


Én a mogyorónak örültem nagyon, szeretem azt használni, régen kis koromban is sokszor csináltam belőle íjat stb. Valószínűleg nekem abból fognak készülni a játékok :)

2012. máj. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Én az orgonáról azt találtam, hogy tilos:)))
2012. máj. 13. 11:57
 13/13 anonim ***** válasza:
Na, hát egyre szuperebb, pedig én is több helyről gyűjtöttem össze, akkor az orgona is ilyesmi lehet, mint ez az akác, valaki ezt, valaki azt állítja, mindenesetre átrakom a másik kategóriámba :) Köszi
2012. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!