Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi csináljak, ha a papagájaim...

Mi csináljak, ha a papagájaim már fél hatkor hangoskodnak?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam két énekespapagájt, mert előttük volt már egy, csak egy macska elvitte.

És akármit csinálok az újakkal, nem maradnak csendben reggelente.

Napközben általában nincs velük baj, de reggelente nem hagynak aludni fél hat-hat körül már hangoskodnak.

Mit lehet tenni, hogy reggelente tudjak tovább aludni?

Éjjelre letakarom őket, de nem sokat ér....

Köszönöm a válaszokat!



#papagáj #csend #fél hat
2012. máj. 13. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

:D

Legalább tudod, hány óra van. :)))

Az erkélyem alatt van néhány fa, azon a madarak már hajnal 4-kor, fél ötkor elkezdik, és egészen fél hatig dumálnak.

2012. máj. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak nekem ők itt vannak a szobámban.

Illetve egy másik kérdés: még elég vadak, hogy lehet őket szelidítgetni?

2012. máj. 13. 07:53
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

Nem vagyok papagáj-szakértő, a szelídítésükhöz nem értek.

:D

Egyébként pedig teljesen mindegy, hogy 2 papagáj a szobában, vagy 5 egyéb madár az erkélyajtón kívül kb. 5 méterre. (A fenyő felér az ajtómig, ott laknak)

2012. máj. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olyan helyre tedd őket éjszakára, ahol sötétebb van és nem süt be a nap már korán reggel, hogy minél tovább aludjanak.
2012. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A letakaráson kívül használj sötétítő függönyt vagy redőnyt is hogy a szobában is sötét legyen ne csak a kalitkájukban.
2012. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tedd őket az ablaktól messzebb, legalább csak nyáron és éjjel, egyrészt a fény miatt, másrészt, hogy minél kevésbé hallják a kinti madarakat, mert akár velük s kommunikálhatnak.


Amúgy nagyon érdekes, de az én madaraim is percre pontosan fél 6-kor keltenek, ha elfelejtem lehúzni a redőnyt..:)

2012. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, a lehúzott redőny bevált :)
2012. máj. 14. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!