Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy rigó fiókát,...

Találtam egy rigó fiókát, milyen helyet csináljak neki?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam, eszik rendesen. Tegnap a volt tengerimalacom ketrecét neveztem ki a helyének, ami jó, mert a rácsozáson nm tud kijönni, beszorulni, de mit tegyek bele, hogy jól érezze benne magát? Szárított füvet? Forgácsot? Válaszokat előre is köszönöm!

2012. máj. 17. 10:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem 100%. hogy túléli egyedül, ha még kicsi. Mit adsz neki enni amúgy? Mikor kezded tanítani a repülést és az önállóságot? Keresd fel a legközelebbi állatkórházat, ott valszeg meg tudják mondani, hogy hol van a hozzád legközelebb eső madárkórház. Több madárvédelemmel foglalkozó intézmény is van az országban, esetleg a googlen is rákereshetsz. Ezt onnan tudom, hogy tavaly azt hittem hogy a mi udvarunkban lévő fiókák magukra maradtak és az itteni madárkórház befogadta volna őket, de aztán szerencsére előkerült az apjuk. (az anyjukat megölte a macska) :-(((
2012. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Vas megyében pl. Kőszegen van Kámán István madárkórháza.Szerintem, ha teheted,akkor tedd kalitkába, és ebben szállítsd-szállíttasd el oda.Ott majd -felmérve az állapotát- fogják tudni, mi a legjobb, mit kell tenni vele.
2012. máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2. vagyok elérhetőségek: 730 kőszeg,Gyöngyös utca 2. Tel:06 94 362-232 (madármentés,gyógyítás)
2012. máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
9730
2012. máj. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Első voltam. Van Székesfehérváron is és Budapesten is, sőt az alföldön is. Addig is, jobb híján inkább füvet tegyél alá, de ne legyen hideg és nyirkos. Amúgy mennyire pici? Próbálkozik már a repüléssel, vagy még csak úgy "gubbaszt" meg tátog, várja az élelmet, hogy a csőrébe tegyed? Mert ha az utóbbi, akkor egy-két napnál többet nem bír ki. Az sem mindegy hogy eteted, korától függően és mivel.
2012. máj. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Most jut eszembe, hogy felhívhatod a legközelebbi állatkórházat is, (abból azért több van) és elméletileg ők el tudják juttatni a megfelelő helyre. Legalábbis itt Székesfehérváron nekem azt mondták, amikor mi is itt kínlódtunk a fiókákkal, hogy mi legyen.
2012. máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem olyan kicsi már, egész nagy, már verdes néha a szárnyaival, nagyon kis virgonc, ugrál össze vissza. Kb fél óránként elkezd csipogni hogy kaját kér, ha meglát, meghallja a hangom már ágaskodva tátja a csőrét. Mivel olvasgattam itt kérdéseket azzal kapcsolatban h mivel kell etetni, a tanácsoknak megfelelően macska kajával etetem (nem száraz)(olyantól olvastam aki már nevelt fel) félóránként megesz kb 1-2 szemet amit kis darabokra darabolok. Összességében úgy látom jól érzi magát, eddig f van a helyén.
2012. máj. 17. 10:55
 8/18 A kérdező kommentje:
*fű bocsi..
2012. máj. 17. 10:57
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Május elejétől augusztusig tart a fiókaszezon, ilyenkor rengeteg bejelentést kapunk megmentendő madarakról. Pedig a legtöbbjük nem árvult el, ezért a legnagyobb segítség számukra az, ha nem fogjuk be, ha pedig már megtettük, a megtalálás helyén mielőbb elengedjük őket.


Ha nem volt sérült, nagyon fiatal, tehát alig tollas a fióka, akkor ott kellett volna hagynod. A szülei ott voltak, figyelték őt. Nem lett volna szabad hazavinned.

2012. máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De ha elengedem akkor meg fogják enni a macskák nem? Nem tud repülni...:S És egyáltalán felismernék még a szülei? (Tegnap 18 óra körül hoztam haza)
2012. máj. 17. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!