Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy rigó fiókát,...

Találtam egy rigó fiókát, milyen helyet csináljak neki?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam, eszik rendesen. Tegnap a volt tengerimalacom ketrecét neveztem ki a helyének, ami jó, mert a rácsozáson nm tud kijönni, beszorulni, de mit tegyek bele, hogy jól érezze benne magát? Szárított füvet? Forgácsot? Válaszokat előre is köszönöm!

2012. máj. 17. 10:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Erről az oldalról írtam le pár sort, itt mindent megtalálsz róluk:

[link]

2012. máj. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Na ez az az oldal, amit a 11-es belinkelt, ezt kerestem. Én is őket hívtam fel, amikor nem tudtam mit csináljak. Szerintem hívd fel őket. Való igaz, mi is tapasztaltuk itt az udvarunkban, hogy miután kirepültek a fészekből, már nem mentek vissza, össze vissza mindenhol bujkáltak az udvarunkban, a bokrok között, fűben és az apjuk oda ment etetni őket, ahol épp lapultak. Mivel szegény apa egyedül maradt, sokszor órákra is eltűnt, de visszatért. Nem tudom a macska kaja mennyire jó az ő kis bendőjének. Ők férgeket, rovarokat, gilisztát esznek. Ezt mindenképp kérdezd meg.
2012. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a hasznos oldalt, intézkedem :)
2012. máj. 17. 14:49
 14/18 anonim ***** válasza:
majd írd meg mi lett szegénnyel.
2012. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

szia!


A rigófióka fészekhagyó. Ez azt jelenti, hogy mielőtt megtanulna repülni, kiugrik a fészekből, és a szülei etetik, míg önálló nem lesz! El kell engedned, és ő talál magának búvóhelyet.


Amúgy, ha megtartod, lágyevő a rigó. Bogarat adj neki, és gyümölcsöt! Meg persze vizet.


De a rigófiókát nem kell megmenteni, csak ha láthatóan sérült.


ezt olvasd el, bár ebben énekes rigó fióka van felhozva példának, ugyan az.


[link]

2012. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm elolvastam a honlapot és visszavittem oda ahol találtam. Egy ideig még dilemmáztam, hogy tényleg elengedjem e, szívemhez nőtt, és féltettem a macskáktól,meg hogy a szülei visszajönnek e hozzá, de végül úgy döntöttem, hogy ha ez náluk természetes, akkor biztos jobb lesz neki ha elengedem. Kivettem a kezemre, az arcom elé tartva elköszöntem tőle, ő odaugrált közel az arcomhoz,csipogott nekem párat, aztán leugrott a földre,(én guggoltam) és beugrált a bokrok közé. Később még kimentem megnézni ott vannak e a szülei, és megnyugodva láttam, hogy mindkettő ott van már. :) Úgyhogy visszatért az övéi közé a kis Csipusz, köszönöm még egyszer a sok segítséget.
2012. máj. 17. 21:42
 17/18 anonim ***** válasza:
Jól cselekedtél, büszke vagyok rád! :) Hidd el jobb lesz ez neki, és a szülei is biztos örülnek, hogy velük van a fiókájuk! Tényleg aranyos vagy, hogy így aggódtál érte, megbecsülendő az ilyen ember! További szép napot!
2012. máj. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Jaj De jóóóóó! Nagyon örülök, megnyugodtam. :-)
2012. máj. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!