Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Legfeljebb egy 2-3 hetet...

Legfeljebb egy 2-3 hetet kibír a hullámos papagájom egyedül? ( több lent)

Figyelt kérdés

Van 1 éves hullámos papagájom, és volt neki egy 5-6 éves nimfa társa. Nagyon szerették egymást,sőt imádták egymást, mindent együtt csináltak például:együtt ettek, ittak aludtak stb... de sajnos a nimfa papagájnak mennie kellet, mert nagyon-nagyon sokat szemetelt, de be volt plexizve a kalitka, de akkor is. nagyon megszelídült a hullámosom (mármint a nimfás életében). de most 2 napja mintha picit elvadult volna. ha benyúlok a kalitkába, óvatosabban bánik a kezemmel, meg csak ül. Tegnap este kiengedtük, az elején is nagyon óvatosan bánt velünk. De amikor tudja, hogy kijöhet, akkor már nagy "lázban" van.

Meg amikor ma is hazaértem a suliból nem is mondja, hogy szia, hanem csak ül.

Apukám azt mondta, hogy szerzünk majd neki egy társat, ami majd az is fiú lesz.

Ha eszembe jut a suliba akkor is egy könnycsepp fordul ki a szememből , hogy hogy tehettem vele ezt.Én most nagyon rosszul cselekedtem tudom , de szerzek neki egy társat , megígérem.



2012. máj. 21. 15:18
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Nekem volt régebben egy hasonló helyzetem.

A lényeg az hogy most kb 1 hónapig ne vegyél mellé társat, inkább foglalkozz vele naponta egy órát. (nem kell feltétlenül kiengedni csak ülj le a kalitka elé és beszélj hozzá vagy etesd a kezedből netán ha engedi simogasd)

Után ha már látod a madáron hogy lelkileg rendbe jött vegyél mellé egy másik hullámost. DE CSAK TENYÉSZTŐTŐL!! Hidd el én barátaim már vett többször is kisállat kereskedésből papagájt és még 6 évet sem éltek szegénykék mert egyik beltenyészetből származott a másikat pedig állítólag fiatalnak vette de aztán kiderült hogy már 9 éves.

Remélem segítettem valamit. :)

2012. máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2012. máj. 22. 14:51
 3/3 anonim ***** válasza:
2-3 hét elég neki úgymond gyászolni. Amíg egyedül van naponta több órát foglalkozz vele.
2012. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!