Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség azt hiszem haldoklik...

Segítség azt hiszem haldoklik a papagájom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
egész nap csak sírok és mellette vagyok hím hullámos papagáj és kb. 6 éves hasmenése van és gubbaszt vittem már orvoshoz adott antibiotikumot de azóta már eltelt 2 hét és ha elvinném már nem tudna mit csinálni (ezt még ő mondta)kb egy héttel ezelőtt atka ellen kezeltük (akkor is voltam vele orvosnál ) aztán meggyógyult de olyan 3 napja ilyen hogy gubbaszt és alig tartja magát még éppen eszik meg iszik de keveset és olyan nehezen maradt itthon antibiotikum és adtam neki még reggel szerintetek segít neki?és mit csináljak?folyton zokogok :(
2012. jún. 2. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Vidd el másik orvoshoz!
2012. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a városunkba sehol nincs olyan állatorvos ami nyitva van szombaton vagy vasárnap :(
2012. jún. 2. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nincs módodban utazni, akkor meg kell várnod a hétfőt. Viszont ha komoly baja van akkor nem fogja azt megérni, sajnálom.

Otthon nem tudsz mit tenni. Ne adj neki zöldet, de legyen mindig víz, és magkeverék, a lágykaját sem javaslom.


Ha túléli, át kellene gondolni, hogy mi okozhatja. első lépésben fertőtlenítsd ki a kalitkáját. 20%-os ecetet javaslom. A fából készült dolgait (ülőrúd, játék) dobd ki, szerezz be helyette másikat!

Mit kap enni? A bolti magkeveréket is cseréld le, mert sajnos nem egyszer hallottam már, hogy molyos, szennyezett volt a csomag. Zöldséget, gyümölcsöt jó két hétig ne adj neki, aztán lassan vezesd vissza az étrendjébe (először csak heti 1x kapjon). Lágykaját majd csak jóval később, ha a zöldfélékre jól reagál.


Sajnos az a legnagyobb gond a madarakkal, hogy piszok gyors az anyagcseréjük, egy komolyabb hasmenés nagyon gyorsan a halálukhoz vezethet a kiszáradás miatt, és itt most nem napokról beszélek.

A másik gond, hogy az állatorvosok többsége nem ért a madarakhoz. A legtöbb ad nekik antibiotikumot, aztán megáll a tudomány.


Kívánom a legjobbakat!

2012. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi,de annyira szeretem, próbálok segíteni rajta de nagyon rossz így látni. Remélem hétfőn eltudom vinni az orvoshoz és meg fog gyógyulni :(remélem.....
2012. jún. 2. 22:27
 5/5 A kérdező kommentje:
ma meghalt az én kis Jágóm úgy szerettem hiányozni fog.. :(
2012. jún. 3. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!