Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg lehet annyira szelídíteni...

Meg lehet annyira szelídíteni egy szülők által nevelt papagájt, hogy olyan legyen, mintha kézzel nevelték volna?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 14:29
 1/4 Brigi ^^ ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen idős a papagáj... minél fiatalabb, annál könnyebb szelídíteni. És persze attól is függ, hogy sokszor látott-e embert, esetleg érintkezett-e is velük?
2010. dec. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem az állatkereskedésben azt mondták kb. 9 hónapos és gondolom sokat volt emberek közelében. Meg már akkor elvette kézből pl a szotyit meg már most eszik a tenyeremből, de ennél tovább még nem jutottam. Jó mondjuk nálam van egy hete ami még nem igazán sok :D de azért gondoltam feldobom ezt a kérdést.
2010. dec. 27. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem van kézzel nevelt és szülők által nevelt nimfám is. A kézzel neveltet bármikor bárhol megtudom simogatni és alig tudom lerázni magamról. A szülők által nevelt elüldögél rajtam de ha kint van a hullámosom vele van inkább. A fejét megtudom vakarni de csak ott ahol ő akarja mert ha nem csak ott érek a fejéhez akkor megcsíp(nem akar megcsípni igazából inkább csak ütöget a csőrével). Máshol viszont nem lehet megsimogatni csak esetleg fejvakarás közben a hátát de ezt sem engedi mindig pedig a kezem alá bebújik játékért vagy kajáért. Augusztus óta van nálam de nem szelídült meg jobban pedig már sok mindent kipróbáltam.

A szülők által nevelt hullámosom olyan bújós volt amikor hozzánk került(3 éve vettük akkor kb.5 hónapos volt) mint ha kézzel nevelt lenne de amint ivarérett lett teljesen agresszívvá változott. Sok szelídítés után ma meglehet simogatni a hasát, a fejét,a lábát, ritkán a hátát de még mindig elhúzódik kicsit és "hápog" ha a közelébe nyúlunk vagy hozzá érünk.

2010. dec. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem is volt egy hullámosom, akit szülők neveltek, de annyira meg tudtam szelídíteni, hogy bármit csinálhattam vele, nagyon szerettem és egyik napról a másikra halt meg és mai napig nem jöttem rá mi miatt. Most a kis sándorom néha csipked ugyan, de még így is hozzám ragaszkodik a legjobban. Érzem, hogy kezdi magát jól érezni, ma reggel például lejtett egy kis táncot a fajátékának :) Azért reménykedem benne, hogy majd olyan társak leszünk mint régen a hullámosommal. Köszönöm a válaszokat, ha valakinek még vannak ilyen irányú tapasztalatai szívesen elolvasom.
2010. dec. 28. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!