Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa és kis sándor összeszokt...

Nimfa és kis sándor összeszoktatásról kérnék tippeket, tanácsokat, tapasztalatokat!?

Figyelt kérdés
a kissanyim 2 hónapos, a nimfák 2 évesek, a nimfát féltem jobban a sanyitól, mert ő meg oda akarna kapni :( most külön vannak, de még most kéne szoktatni őket, mig pici a sanyim :)
2012. jún. 12. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

röviden annyi hogy két külön kalitba kell rakni a delikvenseket, a kalitokat úgy elhelyezni hogy lássák és hallják egymást. Aztán szép lassan egyre közelebb vinni a kalitokat egymáshoz. Egészen addig míg teljesen egymás mellé nem kerülnek. Így megszokják egymást, de bántani nem bírják. Ha látod hogy el vannak egymással, akkor lehet őket egy kalitba tenni, felügyelet mellett. Általában a dominánsat tesszük a gyengebbhez.

mindez hetekbe, akár hónapokba is telhet.

2012. jún. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen, én is ilyesmire gondoltam :)
2012. jún. 12. 18:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a sanyikról 2 dolgot tudok:

1. nagyon hangosak

2. összeférhetetlenek más fajokkal

2012. jún. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, én is hallottam ezeket, még annyira nem hangos, ilyen "bébihangja" van, még el lehet viselni, de azért remélem össze tudom őket hangolni :) nem lenne jó külön tartani őket, panelban lakom, és van egy nagy volierem, nem akarnám őket külön :) amig kicsi, addig kéne valamit :) láttam sok videót youtube-on, ott is nagyon jól megvannak :)
2012. jún. 12. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha össze is tudod őket szoktatni akkor is kockázatos.

Csak egyszer kell hogy valami miatt kicsit komolyabban öszevesszenek és a nimfa máris szerzett egy akár súlyos sérülést.

2012. jún. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!