Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kb.5 hetes hullámos papagájo...

A kb.5 hetes hullámos papagájom rengeteget nyújtózkodik és tollászkodik. Valami baja lehet? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem sok papagájom volt. kicsi még az a papagáj, próbálgatja a szárnyait, sztem ezzel semmi gond nincs. nemtom szoktad e röptetni őket a szobában, de az kell nekik.
2009. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Majd ki akarom engedni, de egyenlőre úgy voltam, hogy érezze magát 100%-os biztonságban a kalitkájában, meg minket is szokjon meg valamelyest. De hamarosan már eljön az idő, hogy ki merjem nyugodtan engedni, hogy repülhessen.

A sok tollászkodás viszont mitől lehet?

2009. júl. 4. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez csak egy ötlet, de lehet kicsi a ketrece? Amikor volt papagájom kb. egy "8 literes" ketrecben volt, és még abban is sajátos edzés módszert dolgozott ki. Úgy tett mintha repülne, de fogózkodott az ülőkéjébe, pedig nem a körme akadt be (biztos olyan mint nálunk a helyben futás). Szobában reptetés után már nem lesz ilyen nyugi:) Ha tényleg nagyon sokat tollászkodik, akkor elképzelhető hogy vitamin hiánya van, vagy összeszedett valami állatot. Vannak külön kis füzetek erre hogy hogyan ismerheted fel ha valami megtelepedett benne, de az is elképzelhető hogy mivel fiatal, nő a tolla, és zavarja kicsit.
2009. júl. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az biztos, hogy most vált tollat, mert tokosodik a buksija.

A kalitkája nem kicsi (egyedül van egy kb. két személyesben), de már lassan 1 hete próbálkozunk vele, hogy kiengedjük. Kinyitjuk az ajtaját, de csak a nyílásig merészkedik, nem jön ki.

Kivenni még nem akarjuk, mert még tart tőlünk. Úgy szeretném, hogy egyedül jöjjön ki, hogy aztán majd vissza is találjon.

2009. júl. 12. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!