Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek melyiket vegyem?...

Szerintetek melyiket vegyem? Nimfa vagy hullámos papagáj?

Figyelt kérdés
Melyik szelídül meg gyorsabban? Mindenképpen tenyésztőtől venném, és ha van rá lehetőség, akkor kézzel neveltet választanék, de ha nincs, akkor melyiket? Hímet vagy tojót? Valamint szeretném megkérdezni, hogy Somogy-megye vagy a körülötte lévő megyékben tenyésztőt, aki esetleg foglalkozik kézzel neveléssel, nem tudok ajánlani? Nem baj, ha nem tudok minden kérdésre válaszolni, de sürgős lenne! :)

2012. jún. 18. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon jófej tud lenni, de én nimfát választanék, azt később akár sétálni is tudod vinni. (én is vittem a sajátomat) :)
2012. jún. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi :) Én is inkább afelé hajlanék :)
2012. jún. 18. 08:14
 3/6 anonim ***** válasza:
A hullámost könnyebb szelídíteni, és őt is lehet sétáltatni!!! Én is sétáltattam már az enyémet. A nimfa csípősebb, s rengeteg idő megszelídíteni. A hullámos akár pár nap alatt megszelídül.
2012. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bármelyiket is veszed hímet vegyél. Tapasztalatból tudom hogy az egyedüli tojókkal sok baj van.


Én nimfát vennék. Csak az a baj a nimfákkal hogy míg a hullámosok nemét már az odúban meg lehet mondani addig a nimfáknál kb. 8-12 hónapos korig csak tippelni lehet. Van 1-2 dolog ami segít jót tippelni: az egy fészekaljban(!) lévő vadszínű(!) nimfáknál a hímek arcfoltja élénkebb, csak 2 lutinonak lehet hím lutino fiókája de mivel nem szabad párba álltani 2 ino nimfát nagyon kevés lutino hím van.

Valamelyik hím már pár hónapos korában elkezd énekelni,dallamos hangokat kiadni de általában csak 6-10 hónapos korukban kezdik vagy még később.


Az IDRE fórumán nézz körül hátha találsz a közeledben tenyésztőt.

2012. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nimfa! :) Nagyobb (minél nagyobb egy papagáj, annál okosabb és gyorsabban tanul beszélni is), nagyon könnyen szelídül. Imádnak kézből enni. A nem az teljesen mindegy. Nekem most pont van egy eladó sárga fiókám, de nem kézzel nevelt. Tolna megye.
2012. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utsó, ez nem teljesen igaz... A nimfa papagáj bár nagyobb, nehezebben tanul beszélni. A nimfa nem épp a beszédkészségéről híres. Max pár szót megtanul de azt sem olyan érthetően. A hullámos beszélni jobban tud, több szót képes megtanulni és talán érthetőbben is beszél... A nimfa gyakran inkább csak a szó "dallamát" utánozza.....

De persze mindkettő papagáj nagyon sok örömet tud szerezni.. :) Nekem van mindkettőből....

2012. jún. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!