Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elvadult nimfát vissza lehet...

Elvadult nimfát vissza lehet szelídíteni? Hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy nimfám, akit régen kézhez szoktattam és minden jól ment, de szerintem történhetett vele valami, mert egy idő után elkezdett csípni és állandóan ha meglátja valaki kezét csípni akar még kalitkán keresztül is! Van valami módja, hogy újra szelíd legyen? A válaszokat előre is köszönöm!

2012. jún. 19. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ivarérett lett. Ez olyan mint nálunk pl. a kamaszkor. Ilyenkor többet csípnek, feszegetik a határokat, próbálgatják hogy milyen messzire mehetnek el... Azt akarja megtudni, ki is a főnök. Ha ilyenkor nem teszel semmit, visszavadul és talán soha többé nem lesz ilyen szelíd. De lehet, hogy csak valaki megijesztette. Nekem is volt ilyen, ha valaki a közelébe ment már csípett. Újra kellett kezdenem a szelídítést.


A tiéd mennyi idős? Hol tartod? Vannak kisgyerekek a házban akik a madár közelébe mehetnek?

Nekem a gyerekek ijesztették meg. Egyszerűen szinte képtelenek voltak elmenni mellette úgy, hogy ne kiabáljanak rá, ne piszkálják, olyan is volt hogy egy ceruzával benyúltak a kalitkába...

2012. jún. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!