Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Én voltam béna?

Én voltam béna?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt volt egy nimfa papagájom. Nagyon szerettem,, ballagásomra kaptam. De az a madár utált engem. Nem fogadott el semmit tőlem, hiába rajongtam körbe. hiába ültem órákig a kalitka előtt és beszéltem hozzá, és ha a kalitka közelébe mentem, hangosan fújt és rikácsolt. Pedig soha nem bántottam, nem ijesztettem meg. Aztán évek múlva annyira elfajult a dolog, hogy a szomszédok is panaszkodtak, mert mindig rikácsolt. Ha beléptem a házba, már el is kezdte, és ha a közelébe mentem, akkor tátogott a csőrével, meg sziszegett. Ha beraktam az ujjam, akkor megcsípett, úgyhogy egy idő után már azt sem mertem.


Aztán az lett a vége, hogy kerestem egy madárházat, ahol befogadták, és így legalább a fajtársaival lehet. De én olyan szomorú vagyok miatta. Lehet, hogy most boldogabb, de én nagyon szerettem. :( Mégis mit csináltam rosszul? Mit kellett volna tennem? Egyáltalán jól tettem, hogy lemondtam róla?



2012. jún. 25. 14:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ja és a madárhámról. Igen, papagájoknak gyártanak ilyet, de több mint 3000 forintba kerül egy darab. Ez elég drága. :(


De rájöttem, hogy házilag ugyanolyan jó, sőt még jobb hámot lehet gyártani. Csak pontosan el kell találni a méretet. De sok idő hozzászoktatni. A nimfám szinte utálja, de anélkül nagyon szeret a friss levegőn lenni. :D Le szoktam vele ülni a kertünkben álló fűzfa alá, és ott "beszélgetünk". A "Szia" szót próbálom neki tanítani, elég ügyes, de az artikulálásán és a kiejtésén még csiszolnia kell. :D

2012. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De édes! *.* Ezek szerint azért vannak "harci sérülések", ha az ember papagájt szelídít. Gondolok itt a csípésekre. De végül is a lényeg az, hogy szelíd legyen! Az én nimfám első nap csípett meg iszonyatosan, amikor naivan kézzel akartam kivenni a szállítódobozából. :S Hát, az durva volt. Lehet, hogy az sem tett túl jót a kapcsolatunknak...nagyon meg is bántam a dolgot.
2012. júl. 3. 19:38
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát nálunk a legtöbb harci sérülést a papagáj szenvedte el... :(

Például ott van az első nap amikor repült, mert hányt, meg ami miatt kimehetek vele hám nélkül. Ideiglenesen röpképtelen lett. Egy cérnával felfüggesztett játék beakadt a szárnyába, és ahogy vergődött kihullott egy csomó evezőtolla. És a többibe meg bele volt gabalyodva a cérna, azt meg le kellett vágni... :(

Te vigyázz majd, ne függessz fel játékokat neki cérnával. Inkább használj kenderzsineget, nekem is azt kellett volna.

2012. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Meg persze nekünk az hogy megcsíp, de én őt jobban sajnáltam...
2012. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!