Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájom 2 éves...

Hullámos papagájom 2 éves fiú, szeretnék neki párt venni lehetőleg lányt, mert úgy olvastam, hogy akkor a lány madarat etetné és nem a kalitka hintáját a pucolt nyálas maggal?

Figyelt kérdés
3 nap alatt annyit etette a hintát , hogy a kalitka büdös és egy kupacnyi mag van ott. Ha vennék melléje lány madarat akkor összeszoknának még úgy , hogy már 2 éves a fiú és akkor nem etetné a hintát hanem a lányt etetné?

2012. jún. 26. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy összeszoknának, szerintem akkor a másik papagállyal aggresszíven lépne fel és megölné! én jártam már így, nem volt túl szép látvány
2012. jún. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De mégis akkor mit tegyek vele, ez így nem mehet tovább?
2012. jún. 26. 09:30
 3/7 anonim ***** válasza:
én naponta kétszer mostam neki a tükröt és ennyi! nem tudsz vele mit csinálni
2012. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az előző válaszolóra!!!!!!

Egy 2 éves hullámos még fiatalnak számít és ha megfelelően szoktatod össze őket remekül kijönnek majd.

Az meg jó kérdés hogy miért adott SZEGÉNY hullámosának az előző válaszoló tükröt. Belegondolni se merek milyen sanyarú élete volt szegény hulinak.

2012. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet őket megfelelően összeszoktatni?
2012. jún. 26. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es! volt neki tükre, ha olvasnád naponta kétszer is le volt neki mosva! egy nagy tükör volt betéve neki amibe látta magát teljesen :) másfél éves volt amikor be akartunk mellé szoktatni egy lányt, ameddig külön voltak elcsipogtak, amikor egybe akartuk őket rakni akkor volt a baj!
2012. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

NE CSODÁLKOZZ!!!!

Csengőt,tükröt,műpapagájt még véletlenül se szabad madárnak adni. A csengő halláskárosodást és fémmérgezést okoz. A tükör,műpapagáj mentális problémákat okoz mivel ő nem tudja hogy az amit lát nem egy igazi fajtársa és ha a párjának tekinti elkezdi etetni is de mivel a tükörképe,műpapagáj nem fogadja el tőle a felöklendezett magokat vissza kell nyelnie illetve ha nem is mindet de visszanyel belőle amitől begygyulladást kaphat. Mivel nem reagálnak semmire(udvarlás,etetési szándék,vakargatás,stb) ideges lesz tőlük ami idővel fokozódik akár szívrohamot is kaphat. És mindháromtól gyakran agresszívek lesznek a madarak az emberekkel és a többi madárral szemben is.


Tehát tönkretetted szegény. Azért bántotta a fajtársát mert a tükröt hitte a párjának ezért az ő szemében a tojó nem volt más mint betolakodó.



Kérdező

A tojó egyidős vagy idősebb legyen a hímnél. Mekkora a hím kalitkája? 2 hulinak nagyobb kalitka kell kb 40x50x70cm-es napi több óra kintlét mellett már jó.

Először is ha nem megbízható helyről veszed a tojót karantén. Tehát a lehető legmesszebb teszed a tojót a hímtől, a tojóval való foglalkozás után alaposan megmosod a kezed 4-6 héten keresztül(ha betegség tüneteit látod rajta ne vidd a hím közelébe). Majd külön kalitkába egymás mellé teszed őket. Pár nap után amikor látod hogy érdeklődnek egymás iránt és ha kiengeded az egyiket és rárepül a másik kalitkájára nem veszekednek,nem akarják egymást bántani akkor engedd ki őket együtt. Figyeld őket. Ha úgy látod hogy jól kijönnek pár nap után egy kalitkába teheted őket. A kalitkát mielőtt belerakod őket rendezd át hogy új legyen nekik és egyik se tekintse a sajátjának. Kisebb veszekedések,rivalizálás előfordulhat,normális. Csak akkor lépj közbe ha nagyon eldurvul a helyzet de nem hiszem hogy szükség lesz rá.

2012. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!