Kezdőoldal » Állatok » Madarak » S. O. S.! Ma délután találtunk...

S. O. S.! Ma délután találtunk egy parkolóban egy fecskefiókát. Fel szeretnénk nevelni, de lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Nem tudok semmit a fecskékről, sem a madarakról, addig már eljutottam, hogy legyet, lisztkukacot, sáskát adhatok neki enni, de milyen időközönként etessem?

Amikor elvittük, nagyon rosszul volt, egy élelmiszerlánc parkolójában ücsörgött, nem messze tőle a lehullott fészek, és 2 nagyobb, halott fióka.

Fejlettségileg nem tudom, milyen korban lehet, de már nem sok pehelytolla van, inkább rendes tolla.

Amikor aléltan bevittük, párizsit adtunk neki szemöldökcsipesszel, amit nagyon jól fogadott (utólag látom, nem kellett volna, de nem voltam net közelben), és kapott "zacskócsücsökből" vizet is. Azóta, ha meglátja a csipeszt, nagyon aktív, csipog, tátogat.

Kérdéseim:

Milyen időközönként etessem és itassam?

Olvastam, hogy milyen dobozt kell neki csinálni, vatta és fű, zárt dobozban, amin csak egy kisebb rés van. Ennek mekkora legyen a mérete?

Meg fog majd tanulni repülni, és beilleszkedni más fecskékhez?

Mikorra éri el a felnőtt kort?


2012. jún. 30. 22:43
 1/4 anonim válasza:
Szerintem csak nagyon kicsi bogarakkal etesd de csak kb 5 óránként és ha van akkor kalitkába rakj sarat és szalmát és füvet meg vattát is rakhatsz és ő megcsinálja magénak a fészkét de ha van a közelben fecskefészek akkor ne rakdbele hanem mellé és akkor lehet hogy befogadják de ezzel várj egy kicsit :) sok szerencsét
2012. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, elkapott a nosztalgia!

Én 2 fecskét is mentettem (nem egyszerre), mindkettő fészkét vihar verte le.


Az első szomorú történet, egy hétvégén elfogyott a lisztkukac, fél napig éhezett. Hétfőn nem volt az állateledelesnél, így csontkukacot vettem helyette.

Ez puhább, így hiába nyomtam össze csipesszel, nem biztos, hogy meghaltak mikor odaadtam neki. Sajnáltam, hogy éheznie kellett, így jóval többet adtam neki a kelleténél.

1-2 órával rá bágyadt lett, elkezdte egészben kikakálni a kukacokat, majd a vége az lett, hogy elpusztult :((

Még most is lelkiismeret furdalásom van, ha belegondolok, én etettem halálra.


A második fiókát rá egy évre találtam, pont a fürdőszobánk ablakában lévő fészket verte le a viharos szél, sajnos 3-ból csak ő maradt meg, szerencsére a párkányra esett.


Vele már vigyáztam, nem emlékszem milyen gyakran etettem, talán fél-1 óránként 1-2 csontkukaccal, néha sikerült legyet is lecsapnom neki.

Volt otthon egy használaton kívüli ketrecem(bár igaz, emeletes volt, mert patkányt tartottam benne) abban volt, viszont minden nap kiengedtem a lefüggönyözött szobában, hogy repkedjen, erősödjön.

Olyan édes volt, hogy mindig visszaszállt a hajamra :)


Mikor már egészen felnőtt kinézete volt (összesen 2-3 hétig volt nálunk), az utolsó reptetés alkalmával úgy engedtem ki a ketrecből, hogy már nyitva volt az erkély ajtaja.

2 kört repült a szobában, majd megtalálta a nyitott ajtót és huss...

Soha többé nem láttam. Néha eszembe jut mi lett a sorsa, vajon meg tudott-e élni a szabadban.

Sosem felejtem el azokat a nagy, őszinte szemeket amivel rám pillantott!

2012. jún. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
javítok: nem csontival, hanem lisztkukaccal etettem a második fiókát, ez sárgás, keményebb, nekem ez szimpatikusabb volt, mert össze tudtam nyomni könnyen a csipesszel etetés előtt ( igazából fogalmam sincs, meg kell-e ölni előtte a kukacokat, én így nyugodtabb voltam).
2012. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sophie-Mila válasza:
Szöcskét is adhatsz neki, ha letéped a lábait és a fejét, mert azt szeretik (tapasztalat), este mielőtt lefekszel még itasd meg és akkor reggelig kibírja, aztán lemész és fogsz neki valamit
2012. aug. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!