Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szoktassam rá a papagáj...

Hogyan szoktassam rá a papagájomat, hogy több mindent egyen?

Figyelt kérdés

Nimfapapagájról van szó. Adok neki zöldségeket, gyümölcsöt(alma, dinnye, cukkini, répa, paprika), de semmit sem akar megenni. Se a tyúkhúrt. Próbáltam a tökmagot meg a napraforgót is ,de csakis a kölest hajlandó megenni, meg egy kis zabot. Próbáltam, hogy egy nap nem adtam neki kölest, csak gyümölcsöt kapott meg tojást, de nem evett semmit, úgyhogy másnap inkább visszaadtam neki a kölest.

Van valami ötlet? Nem akarom, hoyg valami hhiánybetegsége legyen.



2012. júl. 5. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

ADj neki rendszeresen mindenfélét, megha nem is eszi. Idövel kiváncsi lesz és megkóstolja. A különféle magokat össze is keverheted, meg pl. a tojást is próbálhatod úgy, hogy csak egész kevés kölest teszel a tányérba és rámorzsolsz tojást. Néhány óra múlva ki kell szedni, mert a tojás hamar romlik, de igy több esélye van, hogy véletlen megpróbálja és rászokik. Ha már pár új dolgot elfogad, utána egyre könnyebben kezd másba.

De ne változatosságra törekedj, hanem adj neki kétféle más magot, egyféle zöldséget, egyféle gyümölcsöt meg tojást, ne minden nap mást.

2012. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jól van, megpróbáljuk.
2012. júl. 5. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:

A sárga dolgokat, amúgy szívesebben fogyasztják. Sárgarépa, khaki, stb.


Reggeli étkezésnél próbálkozz az új kajákkal, akkor mindig sokkal éhesebb, több esélyed van, hogy megkóstolja, pl először csak zöldségek, új kaják, majd a mag csak később

2012. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!