Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most mit tegyek a hullámos...

Most mit tegyek a hullámos papagájommal?

Figyelt kérdés

Körülbelül 4 éve van nálunk a hullámos papagájunk (a Lóri) még egészen kicsi (pàr hónapos) korában hoztuk el a sulimban lévő nagy röpdéből ahol nagyon sok papagáj van.

Az elején minden nagyon jól ment, anyum meg is szelídetette, ha beraktam a kezem a kalitkába rögtön rászállt, és nagyon vidám kis madárka volt…Aztán egynap a nagyim kiengedte a kertben, mivelhogy „a madárnak a szabadban a helye”, persze a kutya majdnem megette, de a nagyim elrángatta a kutyát onnan, és mikor anyu hazajött a munkahelyéről egy fa alatt találta meg a sérült és sokkot kapott kis madarunkat. Egy véres seb volt szárnya alatt, és az egyik lába is megsebesült. Persze én egésznap zokogtam, és a nagyimat nem hibáztathatom mivel beteg. Ez kb. 2 éve történt. A papagáj amúgy fizikailag nagyon hamar felépült, de lelkileg szerintem a mai napig nem.

Két lábujja leesett, de ez láthatóan nem akadályozza a mászásban, viszont nem tud repülni.

Azóta viszont nem láttam olyan boldognak mint azelőtt, ezért gondoltuk mivel egyre kevesebb időm volt vele foglalakozni veszünk mellé egy tojót. Először egy külön kalitkába raktuk, de közel a Lóri kalitkájához. Egy hét múlva egyberaktuk őket. Nem igazán találják a közös hangot..Sokszor vannak egymás közvetlen közelében, de néha ellenségesen odacsípnek egymásnak. Ez már vagy egy hete így megy. Valószínű az volt a baj, hogy a Lórinak mindig is volt tükre és műpapagája is. De én sajnos nem tudtam, hogy ezek rosszak neki, és így visszanézve nagyon sajnálom. Mikor hoztuk az új papagájt, kivettem ezeket.

Nevezhettek állatkínzónak meg minden, de én igazán szeretem azt a madarat, és mindig a legjobbat akartam neki. Két hullámos papagájos könyvet is elolvastam, de abban semmit nem elítettek a tükrökkel és műpapagájokkal kapcsolatosan, a kereskedésben pedig a nő azt mondta hogy vegyünk olyat is neki.:(

Szerintetek most mi legyen, mert valószínű a másik madár se érzi jól magát, vissza vigyük oda ahonnan hoztuk?

Előre is köszi.



2012. júl. 5. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ezek az odacsípések nem komolyak azaz nem okoznak súlyosabb sérülést egymásnak addig maradhatnak egy kalitkában. Szerintem idővel majd elfogadják egymást.
2012. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most már nagyon jól kijönnek egymással. „Csókolózni" is szoktak.:)
2012. júl. 19. 01:58
 3/8 A kérdező kommentje:
amúgy meg kösz a választ:)
2012. júl. 20. 00:40
 4/8 Gugyuga válasza:

Ez a történet engem nagyon meghatott majdnem hogy elkönnyeztem :)és nagyon örülök hogy a papagájod boldog :)

egyébként hogy szelidítettétek be a papagájt hogy még a szabad ég alatt sem repült el tőled? :O

2012. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

:)

Azt nem tudom hogy a papagájunk miért nem repült el.

2012. szept. 30. 22:44
 6/8 Gugyuga válasza:
ha el is repült volna és nem jött volna vissza nemhiszem hogy tudott volna mit kezdeni magával mert nem ott lenne szabadban ahol él nemtudom pontosan honnan hozták be magyarországra de itt nem tudna mit kezdeni mivel nincsennek olyan magvak meg stb szval szabadba nemtudna mit kezdeni magával szóval vissza jönne..... egyébként hogyvan a papagájod? és letudod irni hogyan szelidítette be anyukád? előre is köszi
2012. okt. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

jólvan köszöni.:)

hát az elején csak odaült a kalitkához és kedves hangon beszélt hozzá. ezt mindennap akár több hétig, így már nem félt annyira. Aztán a kalitka ajtajára rakott fürtös kölest és megvárta míg kijön a papagàj és eszik, és addig ott ült, ezt is többször eljátszotta. Aztán már a kezében tartotta a kölest és a papagáj úgy evett. És a végén megmár a kezére kellett rálépnie a madárnak hogy tudjon enni a kölesből. És ezek alatt is beszélt hozzá.

Szóval a hason keresztül a legegyszerűbb a szelídítés.:)

2012. okt. 24. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Gugyuga

Kb. így a legegyszerűbb megszelídíteni őket.

De ettől még közel sem alkalmas arra a madár hogy kividd a szabadba csak úgy. Az első alkalommal elrepülne.

2012. okt. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!