Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi tegyek?! FONTOS! Verébfióká...

Mi tegyek?! FONTOS! Verébfiókát találtam tegnap este! Mit csináljak vele? Nem találom a fészket!

Figyelt kérdés
A macska tegnap elkapta, vitte a szájában, én meg kiszedtem! Mit csináljak? Hova vigyem? Mit kapjon enni, és mennyi időközönként? Már reggel van, ilyenkor biztos etetné mâr az anyja! Nagy családi házban élek zöld övezettel, parkkal, szóval bogarakat gilisztákat tudok gyűjteni! De menjek el horgászboltba? Vagy mit csináljak? Nem akarom, hogy elpusztuljon!!
2012. júl. 16. 06:05
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. júl. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ha a macska okozta sokkot kiheveri, és nincs belső sérülése, talán sikerülhet felnevelned.

2012. júl. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Amúgy ő egyáltalán fióka?

www.kepfeltoltes.hu/view/120716/F_nyk_p1094_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Telefonról internetezem, nem tudok most normálisan linkelni, bocsi.

2012. júl. 16. 07:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Átolvastam a kérdést, amit az első (vagy második) válaszoló linkelt, ott már leírták, mivel érdemes etetni.


A fénykép nem sikerült túlságosan jól, őszintén szólva nem sok látszik... Ez alapján még azt sem mondanám biztosra, hogy veréb. Nem biztos, hogy fióka, felnőtt példányokat is elkap olykor a macska.


Ha van régi kalitkád abba lehet tenni, ha nincs akkor valami dobozba (amiben nem üti meg magát, kap fényt és levegőt!), vagy valamibe, hogy ne tudjon elszállni. (Meg fog próbálni akkor is, ha még nincs jól, mert fél.)

Lisztkukacot mindenképpen kellene venned, az az egyik legjobb táplálék számára.


Ha felnőtt madár, akkor fog enni magától is, de akkor is érdemes pár óránként etetni (2-3). Nem tudom, hogy ha előtte hagysz egy kupac lisztkukacot, akkor magába tömi egyben, vagy csipeget belőle, amikor neki kell. Talán célszerűbb lenne megkérni családtagot, ismerőst, hogy amennyiben lehetséges időnként segítsen be az etetésben, amikor te pl. nem vagy otthon.


Én egyszer, pár éve találtam egy verebet (a macska próbálta elkapni, bekergette egy ketrec alá, szegény már kissé össze volt "törve"), ill. régen egy pici rigót, mindkettőt sikerült meggyógyítani/felnevelni, eleinte bent tartottam őket a házban, majd kiakasztottam a kalitkát az udvarra és ott volt pár napig/hétig, majd egyszer kinyitottam az ajtaját és elengedtem. Igaz, ők nem voltak nálam sokáig, így nem is járta vissza. Ha a tiéd valóban fióka, akkor előfordulhat, hogy vissza fog járni (oda kell figyelni, mert megeshet, hogy mindig tőled várja majd a táplálékot, és nem lesz képes ellátni magát).

2012. júl. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most csipogott egyet! Eddig nem! Sajnos közelebbről nem láttam még felnőtf verebet. Amúgy biztos, hogy veréb, méghozzá hím. :D Csak eddig sajnos volt egy sárgarigónk, aki fióka volt, és elpusztult. :(( Amúgy parkban lakunk, úgyhogy tudok szedni neki kukacot :D Megpróbálok valahogy keríteni neki. Nem vagyok benne biztos, hogy fióka, erre 1 órája jöttem rá :D Lehet, hogy felnőtt és a fióka között van még.. Na mindegy, köszönöm a válaszokat, megpróbálom kukaccal etetni, eddig csirkét adtam neki, nem tátotta a csőrét...
2012. júl. 16. 08:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Meghalt :''((( Annyira sajnálom szegénykémet. :(
2012. júl. 17. 08:08
 7/8 anonim válasza:

Én is sajnálom. Bár verebet nem érdemes nevelni, mert túl sok van belőlük. Na jó, azért azok is élőlények.

Amúgy főtt tojással kellett volna etetni, vagy kis csirketáppal, darával, csontival. És sok víz is kellett volna neki. De lehet, hogy a macska miatt halt meg, mert ha a szájából vetted ki, lehet, hogy okozott neki valami belső sérülést. Vagy egyszerűen nem kapott elég kaját, vagy túl lett etetve. :( Sajnálom szegényt.

2012. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom szegényt.. Minden nap csak ezen jár az eszem, és bűntudatom van. :( Főtt tojással etettem, meg pondrót is kapott egyszer. Szerintem túletettem, vagy a magány volt neki megterhelő, mert csipogott mindig, nyitva volt az ablakom, és az anyja meg visszacsipokott.. El akartam engedni, de a másik macska mégegyszer elkapta, aztán már nem akartam elengedni, mert féltettem. :(
2012. júl. 21. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!