Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagáj ugye este...

Höri börike kérdése:

A hullámos papagáj ugye este alszik és nem csipog? Ja és lécci írjatok le mindent a tartásáról mert ngyon szeretnék tartani . Ja és lehet két azonosneműt tartani?

Figyelt kérdés
2012. jún. 27. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát ha már semmi nem szól éjjel (tv,rádió) és teljesen sötét van akkor alszik. De vigyázz mert ahogy ki világosodik már fölébred és csipog ha unatkozik.Lehet két azonos neműt tartani,de akkor jól össze kell őket szoktatni nehogy össze verekedjenek. [link]
2012. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Ha látja, hogy este van, akkor alszik. Érdemesebb ilyen könyveket olvasni. A lényeg, hogy adsz neki magot, zöldséget, gyümölcsöt, friss vizet. Kalitkát is vegyél neki (felül ne keskenyedjen). Az első napokban békén kell hagyni, hogy megszokja az új helyet, de enni meg inni kell neki adni.

Jobb, ha egy párt veszel, az én azonos neműim, nem fértek meg egy kalitkában.

2012. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Éjjel alszik de ne legyen teljesen sötét a szobában mert akkor ha éjjel megcsúszik és leesik addig fog repkedni amíg össze nem töri magát vagy amíg villanyt nem kapcsolsz neki. Nálam éjjel mindig ég egy sólámpa.

A 4 papagájom engem akár délig is hagy aludni úgy hogy világos van a szobámban. Tehát az hogy csipog-e amint felkel a nap nevelés kérdése.


2 hímet gond nélkül lehet együtt tartani. DE két tojó amint ivarérett lesz bántja egymást. Tehát ha egyneműeket akarsz tartani inkább hímeket vegyél.

2012. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nekem 4 hullamos papagajom van ... csak 2 volt betervezve a tobbi csak lett (kaptuk illetve berepult az ablakunkon)! este altalaban alusznak de le kell oket takarni mert maskepp ahogy virradd mar felebresztenek ... de vannak kiveteles esetek amelyikek nem szeretik ha letakarjak ,megijednek ilyenkor pedig elkezdenek repulni . nekem ilyen volt az elejen a lany papagajom . de a vegen o is megszokta . es nappal is csipognak de ettol nem kell meijedni mert ha sokat vagy veluk megzokod en is megszoktam akarki bejon a szobamba pl . nem hallja toluk a TV-t en mar oket nem hallom annyira megszoktam . en nem ajanlom neked hogy ugyanolyan nemueket vegyel mert verekedni fognak (tisztelet a kivetelnek ,a nostenyek nem mindig verekednek).szerinteem vegyel egy nostenyt es egy himet nallam is nagyon jol kijonnek es mar 3 -eve vannak egyutt de meg nem lehtt fioka . azt hallottam hogy fioka csak akkor lesz ha teszel a kalitkajukba feszket.


egy honlap amelyik szerintem jo es en sokat megtudtam belole :www.hullamospapi.hupont.hu


kulonben nagyon edesek es megeri oket megvenni mert sok oromot okozhatnak es nem is kerulnek sokba!!!


SOK szerencset!!!!!!!!

2012. jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

en azt ajanlom nkd hogy inkabb nezd meg honlapokon mert itt nagyon elteroek a velemenyek...


elozo vagyok...:):D

2012. jún. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A belinkelt honlapon is találtam olyan hibákat amik sajnos egyre több oldalon megjelennek(valahogy így terjedt el az is hogy jó a papagájnak a csengő meg a tükör, valaki leírja a többi meg tudatlanul kimásolja ezzel terjesztve a hülyeségeket). Pl. nem csak a földi hanem az összes mogyoró halálos lehet a papagájoknak az aspergillus gomba miatt,az ülőrudak vastagság se jó az ami az oldalon a nimfához,hullámoshoz van írta talán pintyeknek jó.
2012. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát azért szerintem te sem vagy annyira okos hogy azt mondd a többiekre hogy tudatlanok. a lényeg:este ha sötét van persze hogy alszik,de amikor már felkel a nap az enyémeim felébrednek és csipognak. (néha,nem mindig). Mint ahogy leírták az előbb két hímet tarthatsz együtt,de akkor szoktasd össze jól őket.Tojót nem ajánlom mert ők összeverekednének. 1. Vegyél egy nagy kalitkát (attól függ a méret hogy mennyit akarsz) Nekem kettő van én 9 ezerért vettem nekik egy közepes kalitkát a Fressnapfban.Vegyél bele ülő rudakat és ha nincs hozzá akkor itatót és két etetőt vagy ha többen vannak akkor többet. Vehet még hintát is,az enyémek abban alszanak. 2. Kaja: én általában hullámos papagáj kaját szoktam nekik venni,de vettem már nimfa kaját is. Vegyes magok vannak bennük. Vegyél kölest is amit fölakaszthatsz a kalitkára.Adj nekik salátát,répát, egyszer egy héten főtt tojást.Enyémek ezeket eszik. Vannak gyümölcsös rudak is azokat is lehet adni nyugodtan. Italnak pedig friss íz. Én szoktam nekik néha vitamint keverni a vízbe. 3. Te és ők: Először is szoktasd őt/őket magadhoz. nyúlj be de vigyázz hogy ne csípjenek meg,beszélj hozzájuk és hidd el egy idő után elfogadnak.Hirtelen gyors mozdulatot soha ne tégy a kalitka közelében.4: Tartás: A vizet minden nap a kaját egy héten kb 3x (ahogy fogy) a kalitkát pedig minden második, harmadik nap takarítsd ki.Ha jó idő van ki lehet őket tenni teraszra valamilyen árnyékban.Röptetni is lehet őket de ez még a kezdőnek nem ajánlatos,ahhoz az kell h a papagáj bízzon benned,hallgasson a nevére,ne féljen tőled.Taníthatod trükkökre meg beszélni is,és ha sikerül megszelídítened akkor ezek sikerülni is fognak. A kalitkát nagy szobába tedd be,és ne változtass sűrűn a berendezésen.Ha tojót és hímet szeretnél mindenképp vegyél egy keltetőt,és akkor lehet hogy lesznek kis papagájok. Tipp:Rakd a kalitkát olyan helyre ahol sok a virág mert ott jól érzik magukat,de olyan távolságra h ne tudják lelegelni a növényt. Ha valamit még szeretnél kérdezni csak írj üzentet!
2012. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mindentudóvagyok válasza:
21:00-es nek igaza van.
2012. jún. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

21:00

Nem tudok mindent de sajnos sokkal több mindent tudok mint egy átlag papagájtartó holott minden papagájtartónak annyit kéne tudnia mint pl. nekem ahhoz hogy megfelelően azaz a madaraknak megfelelően és nem maguknak tetszően tartsák őket.


A te leírásodban is van pár hiba,kiegészítésre szoruló dolog.

Ülőrudat nem venni kell hanem csinálni fűzfaágból,nem permetezett gyümölcsfaágból.

Salátát csak akkor szabad nekik adni ha 100%-osan tiszta helyről van tehát nem bolti, nem permetezik és nem permeteznek a 200m-es körzetében.

A gyümölcsös rudakból nem érdemes gyakran venni mert cukrot és más mesterséges anyagot tartalmaznak ami nem tesz jót nekik. A mézes karikát meg nagy ívben el kell kerülni.

Ha a teraszon,erkélyen mindig árnyékba rakod,rakná a kérdező a kalitkát akkor mikor érné a hulikat nap? Jót tesz a tolluknak az UV és a természetes D vitamin jobb mint a vitaminban,vitaminos magokban lévő. Tehát a fél kalitkát a napra kell tenni hogy ha akarnak napozhassanak.

Mi az hogy nem ajánlatos reptetni őket ha nem szelídek? Ha sosem szelídülnek meg vagy a kérdező nem akarja őket megszelídíteni akkor életük végéig a kalitkában kell sínylődniük? Ha nem egy röpdét vesz,csinál nekik a kérdező max. 1 hónap után naponta ki kell engednie őket pár órára repülni. Repülés nélkül elgyengül a tüdejük és sokkal fogékonyabbak a betegségekre pl. az aspergillosisra ami szinte mindig halálos. Legyengül az immunrendszerük és nem megfelelően fejlődnek.

Az egyedüli hullámos párok csak ritkán párzanak mert a hulik általában féltékenységből szaporodnak. Ha tenyészteni akarna a kérdező nem kérdezte volna hogy két egyneműt is lehet-e együtt tartani.

Az igaz hogy növények között jobban érzik magukat de a növények ne szobanövények legyenek ugyanis a szobanövények 90%-a mérgező nekik tehát elég egyszer megrágniuk amikor kint vannak a kalitkából és valószínűleg bele is halnak. Inkább úttól távol lévő fűzfaágról vágj le pár nagyobb leveles ágat és miután lemostad őket lógass be párat a kalitkába párból pedig csinálj kiülőt nekik a kalitkára vagy a kalitka közelébe hogy ne a karnison,szekrénytetején,stb üljenek és ürítsenek hanem inkább egy könnyen takarítható helyen koszoljanak.

2012. jún. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mindentudóvagyok válasza:
23-as! Szerintem mindenki máshogy látja jónak a papagáj tartását,biztos vagyok benne hogy valaki a te írásodban is találna hibákat,kiegészítésre szükséges szöveget.Szóval te sem tudhatsz mindent róluk,ne kötekedj!
2012. jún. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!