Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elárvult kismadárral mit...

Elárvult kismadárral mit csináljak? SOS!

Figyelt kérdés
Találtam 3 kismadárfiókát a kertben, a fészket viszont akárhogy kerestem nem találtam (valahogy a szél verhette le őket gondolom). Valamilyen énekesmadarak lehetnek, de nem tudom pontosan milyen fajták. 2 szerintem reggelre meg fog halni, nagyon gyengék, alig mozognak, de az egyik elég élénk, szerintem menthető. adtam neki csontit (apu nagy pecás, szerencsére volt a háznál) eszi is rendesen, de még mit adjak neki? Vizet kell adni, vagy van elég nedvesség a kukacban? Esetleg valamilyen másik kaja? Mennyi időközönként kéne etetnem? Nem igazán tudom megítélni mennyi idős lehet, van már valamennyi fark- és szárnytolla, de többségében még pihés és van olyan része is (hátán, lábán) ahol még csupasz.

2012. júl. 21. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg kellene tudni először is,hogy milyen madarak,illetve hogy azok mit esznek. A kukac jó,mi kis fecskét neveltünk fel, fogtunk neki legyet,meg szöcskét,tücsköket. Ahogy leírtad,maximum pár naposak (3-4)lehetnek. Nézz utána,neten lehet róla szakirodalom is,hogyan kell nevelni. Nem emlékszem,hogy mi adtunk volna-e neki vizet,mikor ilyen pici volt,de hátha más fogja tudni. Ha nem,akkor nézz utána. És sok sikert!
2012. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbálkozz google képkeresővel, melyik madár hasonlíthat rá!
2012. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2012. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Baján lakok. Mind a 3 életben maradt :) nagyon kis virgoncak lettek :) mindenféle rovarokkal, csúszómászókkal etetem őket, illetve főtt tojást is kaptak mikor kifogytam ezekből vasárnap. Próbálnak lábraállni, de még nagyon suták. Nem sikerült rájönnöm milyen madarak, talán szarkák. Mennyi idő míg megnőnek és szabadon ereszthetem őket? Tudni fogják ösztönből hogy hogyan éljenek meg kint?
2012. júl. 23. 16:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, nem szarkák. Kisebb madarak lesznek, feketék/szürkék, a farktollaik és a szánytollaik alja fehér, a farkuk villás kicsit, de nem annyira mint a fecskéknek.
2012. júl. 23. 16:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia !:)

Bocsi,hogy válasz helyett kérdezek de érdekelne milyen időközönként eteted őket ,és a giliszta is elegendő ?

Mondjuk mennyiségben mennyi kéne mennyi időként ? Itatni kellene ?

Mi ma találtunk egy árva kis madarat ..

Előre is köszönöm a segitségedet és grat :))

2012. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia :)

Azt olvastam, hogy olyan 2-3 óránként kell etetni, de bevallom nekem a munka miatt kicsit összevissza vannak az etetések. Volt hogy kis pipettával itattam őket, de úgy tudom, hogy nem kell, a kukacban van elég nedvesség, max a kukacot előtte megáztatod vízben. Én az utóbbi napokban csak kukaccal etettem őket, elvileg lehet nekik adni tojást, túrót, talán sajtot is, a lényeg hogy ne legyen rajta semmi só vagy fűszer. Sajnos az egyik kismadár elpusztult, az elejétől kezdve elég gyenge volt, még fölállni sem tudott, mikor a többiek már a kosár szélére fölkapaszkodtak. Most már ott tartunk, hogy ki-ki repülnek a kosárból, mászkálnak a nappaliban, már nincsenek pihéik. Szerintem pár nap és megtanulnak egyedül enni, normálisan repülni és el is engedem őket. Pedig nagy élmény, hogy a kezeden nyugisan megülnek, csiripelnek neked.

2012. júl. 25. 17:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Huu de jó :D

Ird majd meg kérlek a későbbiekben is ,hogy mi történik velük .:)

A mi kis "árvánk "sajnos még aznap meghalt .://

2012. júl. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!