Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet fecskét csalogatn...

Hogyan lehet fecskét csalogatni a házhoz? Szereltük kis deszkát az eresz alá, ott senkit nem zavarnának.

Figyelt kérdés
Imádom a fecskéket, sajnos egyre kevesebben vannak.
2012. aug. 3. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen. Azt vettem észre, hogy amíg találnak régi fészket, addig nem keresnek új helyet.

Nekünk van néhány fecskefészkünk olyan helyen, ahol egy kissé nagy koszt csinálnak, és örülnénk, ha a ház egy másik részére költöznének. Épp ezért felszögeltem pár éve az eresz alá néhány faelemet. Gondoltam azon megtudnak kapaszkodni, és ha odaépítenek, akkor az tartja is a fészket a későbbi leeséstől...

De eszük ágában sincs új fészket építeni. Mindig a régieket újítják fel.

Hát most mit tudok csinálni? Le nem verem a régi fészkeket, mert akkor megvan az esélye, hogy egyáltalán nem költöznének vissza hozzánk, azt meg nem szeretném.


Esetleg műfészket tegyél fel, hátha működik. Vagy pedig március-április-májusban az udvaron, jól látható helyen csinálj sarat, szórj oda száraz füvet, hagyj kint vizet, (rendszeresen frissen tartva). Ebből tudnak építkezni, hátha ezzel odacsalhatók.


Sajnos délen népszerű eledel a fecske, állítólag éttermekben is kapható fecskeétel... Afrika, Ázsia, Málta, Ciprus... Sajnos vadásszák őket és egyre kevesebben tudnak visszajönni költeni.

2012. aug. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mintha nem lenne mit enniük. Nagyon sajnálom azokat a párjukhoz hű vonuló madarakat akiknek elpusztítják a párját és egyedül tér vissza. Hány ilyen gólya is van. Szomorú.
2012. aug. 3. 13:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Hülye ínyencek...
2012. aug. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!