Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy etessem a madarat?

Hogy etessem a madarat?

Figyelt kérdés
Kieset egy rozsdafarkú a fészkéből. Vissza nem bírom rakni olyan magasan van. A kaját meg nem fogadja el tőlem, mit csináljak?

#madár #hogy etessem
2012. aug. 6. 22:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen nem centire pontosan arra a helyre, ahol találtad, hanem védettebb helyre, de ne pl. 2 utcával arrébb. Szomorú, hogy az emberek a közvetlen környezetükben élő állatokról sincs fogalmuk. :-(

Egy ilyen fióka nem tehetetlen, kódolva van benne a rejtőzködés ösztöne, és már valamennyire repülni is tud. A szülei pedig védelmezik, és tanítják. Különben is, egy vadállatot nem olyan egyszerű etetni/itatni, ugyanis csak ritka esetben fogadja el a táplálékot embertől. Aztán meg nálad hogy fogja megtanulni, hogyan kell élnie odakinn? Honnan fogja tudni, mi ehető, mi a veszélyes, egyáltalán, mit csinál egy rozsdafarkú?

Ahogy előttem is írták, és ahogyan én is mondtam: Vidd vissza, ahol találtad! Ezzel egyáltalán nem segítesz neki, viszont jó eséllyel el is pusztul majd... :\

2012. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az a néhány légy semmire nem elég neki! Figyelj, te nem tudsz olvasni? ENGEDD EL! Hányszor írjuk még le??? Az anyamadár miután kiteszed, elkezdi az etetését. Fogd már fel, hogy el kell engedned, nálad éhen fog pusztulni!
2012. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
De ti meg nem értitek, hogy a kutyák már kiszemelték maguknak? feltettem az alsó házgerendára egy saját készítésű fészekben. ahol az anyja elkezdte etetni, de este fele már nem adott neki és kiugrott a kutya meg már fél órája ugatta a bokor aljába szorult kismadarat. most megint bedobozoltam. és etetem a napközben lecsapott legyekkel és majd holnap újra kirakom és már elkészült a webkamerás megfigyelőm hogy ne kelljen kint lennem a forróságban amíg figyelem.
2012. aug. 7. 20:43
 14/14 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, miért teszel fel kérdést, ha utána nem fogadod meg a tanácsokat...
2012. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!