Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet ez a sípoló hang!?...

Mi lehet ez a sípoló hang!? Denevér?

Figyelt kérdés

Üdv!


Tegnap 7.én éjjel 1 körül bejött egy denevér a lakásba.. Sokáig szórakoztunk vele de reggel fél 6-6 körül kitártuk az ablakokat és úgy voltak fél óráig. Elvileg kirepült..Becsuktuk ablakokat és átnéztünk mindent. Szekrényt, ágyakat stb.. el mozdítottuk mindent és felforgattunk mindent. Sehol semmi. :) Aztán még aznap délután hallottam sípoló hangot kb 4 órakor és utána is még aznap párszor de csak rövid időre. Illetve ma is hallottam és megint 4-5től és most az előbb is. Viszont semmi mozgást ezen kívül illetve nem is látok semmit. Panelba lakunk és mellettünk van egy ilyen alumínium fedő és oda fészkelték be magukat de már több mint 5 éve ott vannak.Anyukám azt mondja csak a madarak azok vagy pedig kint a denevérek ahogy kint mennek. Mióta bejött a denevér becsukjuk fél 8kor az összes ablakot mert nem szeretnénk még egyszer találkozni velük.Eléggé félünk tőlük. :) Az lenne a kérdésem hogy végül lehet hogy bent van a denevér vagy pedig csak kintről hallani? Mert csak néha hallani illetve gondolom már repült volna a lakásba és nem bírja ki több mint 1 napig hogy ne repüljön. Várom a válaszokat.



2012. aug. 8. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Denevérek hallatnak ilyen vijjogó és sípoló hangot.

Ide is többször berepült már... Pont múlthéten küzdöttünk meg velük... Én is undorodom tőlük...

2012. aug. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet az is, de ha nem repült ki akkor holnapra szaga lesz és kiderül. De hallhatod a rokonjait is kintről. :)
2012. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk is berepült egy pár éve, én szerencsére meg tudtam fogni befőttesüveggel.

Mielőtt elengedtem, óvatosan megsimogattam a szőrét, fantasztikus érzés!

Olyan pihepuha, selymes, mint az egereké.


Ha sikerül megfognod, óvatosan bánj vele, mert ha véletlenül megharap, elfertőződhet a seb.


Ha csak "elvileg" repült ki, akkor ezek szerint nem láttátok kimenni?

Mert amilyen pici, bárhol ellóghat észrevétlenül a lakásban.

Inkább éjszaka kellene kinyitni az ablakot amikor teljesen sötét a szoba, mert fényben nem fog előmerészkedni.

2012. aug. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Menyi ideig bírják ki így lakásba? Mert nem eszik/nem repül/nem iszik. Egyébként remélem kint van.:) De egyébként ha bent van akkor miért nem mozdul?
2012. aug. 8. 23:32
 5/14 anonim válasza:
az sípol , igen!
2012. aug. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha bent van, akkor azért nem mozdul, mert vadállat és jobban fél, mint te tőle!


Kapcsold le a lámpát és legyen nyitva az ablak éjjel, hátha előmerészkedik és kirepül.


Nagyon hasznos állat, kár lenne érte, ha elpusztulna.

2012. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ennyi idő alatt simán kiszáradt ilyen melegben, valószínűleg már lepusztult, vagy ha nem akkor sem lehet már megmenteni. Ezért is írtam hogy holnapra kiderül.


Piszok kicsik valóban, és épp ezért gyorsan ki is száradnak sajnos.

2012. aug. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

> Eléggé félünk tőlük. :)

Tudomásom szerint nem agresszívek.

2012. aug. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Rossz kategóriába tetted fel a kérdésed, mert a denevérek, bár repülnek, de nem madarak. Emlősállatok.

[link]

2012. aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem kell tőlük félni, a mi denevéreink nem óriási trópusi repülőkutyák. De persze harapni tudnak.
2012. aug. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!