Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miket vegyek a papagájomnak?

Miket vegyek a papagájomnak?

Figyelt kérdés
Lesz 1 papagájom mik az alapok amik meg legyenek neki? És igaz az hogy ha sokat foglalkozunk beszélni is meg tanul? Aki tart papagájokat leírná a tapasztalatait?
2012. aug. 21. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Milyen fajta papagáj?
2012. aug. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vagy nimfa papagáj vagy hullámos papagáj még nem döntöttem el pénteken mennénk venni
2012. aug. 21. 15:03
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Nekem van két hullámos papagájom. Szerintem te is kettőt tarts, úgy sokkal jobban elvannak. Természetesen az alap egy jó nagy kalitka, vagy esetleg röpde. Tegyél be nekik játékokat(tükör stb.) és ha lehetséges fa ülőrudakat, jól elhelyezve. Legyen etetőtáljuk, vizük (naponta kell cserélni a vizet). Továbbá csőrkoptató és az ülőrúdra helyezett körömkoptató. Adj nekik majd kiegészítő ételeket is pl.: gyümölcsök, zöldségek stb.), de ezeket azért ne vidd túlzásba, a jó minőségű mag a fő táplálékuk. A gyümölcsök magjai számukra mérgezők! Sok sikert! :)
2012. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"A tükör,műpapagáj mentális problémákat okoz mivel ő nem tudja hogy az amit lát nem egy igazi fajtársa és ha a párjának tekinti elkezdi etetni is de mivel a tükörképe,műpapagáj nem fogadja el tőle a felöklendezett magokat vissza kell nyelnie amitől begygyulladást kaphat."

Nekem ezt írták hogy tükröt nem szabad

2012. aug. 21. 21:39
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Előző

Sok mindenben tévedsz illetve sok mindent nem tudsz.

2012. aug. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Pl. ez se tudja/tudta a kérdező a tükörről.
2012. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
* akarom írni az előző válaszoló és nem a kérdező
2012. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kaptam 2 nagyon tartalmas üzenetet a 2 papagáj fajtáról és én is csak az üzenetből tudtam meg a tükrös dolgot (:
2012. aug. 21. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Igen tudom. Én küldtem őket.:D
2012. aug. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tükröt, csengőt, műpapagájt, plüssállatot SOHA! Ez szól a kedves válaszadónak is.


Ha tanácsolhatom, csak addig tartsd egyedül a papagájod, amíg összeszoktok, esetleg, míg szelíd lesz. Utána neked is és neki is sokkal jobb lenne, ha vennél neki majd egy társat.


Nimfának nagyobb kalitka a minimum, mint egy hullámosnak, hullámosnak már 40 centi környékén mozgó szélességgel-hosszúsággal találsz jó kalitokat, természetesen napi rendszeres röptetés mellett. Nimfánál ezek az értékek 50-60 centi környékétől indulnak. Szintén napi kiengedés mellett. Ha nem engeded ki, az egyetlen megoldás egy hatalmas, több négyzetméteres röpde.


Ami alapfelszereltség: etető, itató, hinta, ülőrudak (ne bolti műanyag legyen, hanem fa. Sőt, ami a leges legjobb és ingyen is van, azok pár letört fűzfa, nyírfa, akácfa, hársfa, permetezetlen gyümölcsfaágak, amiket a madár kb feléig ér csak át, semmiképp sem teljesen). Mindenképp legyen a kalitkában szépia (csőrkoptató), madárhomok (ez lehet kis tálkában, vagy a kalitka aljára szórva), játékok (a hullámosok és a nimfák is szétszedni, löködni, és megmászni szeretnek a legjobban, így fa és kötéljátékok a legideálisabbak, ilyeneket bárki tud magának otthon készíteni. Ülőrúdra húzható karomkoptató felesleges és értelmetlen pénzköltés, erre való a faág.


Etetés: alapja a bolti magkeverék. Ha nimfád, ha hullámosod lesz, próbáld kerülni a napraforgómagos eledeleket, hullámosnak egyáltalán nem létszükséglet, nimfának pedig 0,5%-ban kell az étrendbe kerülni, tehát elenyészően, ehhez képest azzal van tele minden rosszabb minőségű eledel, és elhízáshoz, korai halálhoz vezet. Napraforgóból a csíkos verzió a jobb, a fekete majdhogynem tömör olaj.


A többi étellel kapcsolatban itt olvasgass (sőt, az egész honlapot átböngészhetnéd, minden info hasznos): [link]


Beszélni (hangot utánozni) megtanul..hatnak, de kicsi rá az esély. Ezt csak tekintsd esetleges kellemes meglepetésnek, de ne készpénznek:) Esély azért van rá, a hullámosnál talán kicsit több.

2012. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!