Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! 1 vagy 2 hónapja van 2...

Höri börike kérdése:

SOS! 1 vagy 2 hónapja van 2 hullámos papagájom az már jó jel hogy a tenyeremre ráugranak és abbol esznek magokat? Hogyan érhetném el azt hogy kaja nélkül is ráugorjanak a kezemre . ( naon félnek az ujjamtól )

Figyelt kérdés
ja és ma amikor bementem hozzájuk a szobába mert ugye kivoltak engedve akkor az eggyik rárepült a vállamra pár másodpercig . ez már jó jel vagy csak ilyedtségből repült rám . és néha olyanok h egyik nap félnek tőlem másik nap nem .
2012. aug. 24. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez miért SOS?

Egyébként jó ha nem félnek a tenyeredtől és beleugranak, hogy egyenek belőle.Folytasd így és előbb utóbb teljesen hozzászoknak és nem fognak félni egyáltalán.mikor nekem volt papagájom akkor benyúltam a ketrecbe és a hasához érintettem az ujjam és ő magától rámászott az ujjamra és ott ült rajta pedig kereskedésből hoztam és csak 2. napja volt meg.Az a lényeg, hogy sose ijessz rájuk még véletlenül se mert akkor elveszítik a bizalmukat.

2012. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én se értem miért s.o.s., és főleg nem értem, hogy számodra ez miért nem egyértelmű?

Persze, hogy a bizalom jele, ha oda mennek hozzád :)

2012. aug. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez már nagyon jó jel.

Hamarosan nem fogod tudni levakarni magadról őket.

2012. aug. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annak idején kitartottam az ujjamat, mellette egy fürtös kölest fogtam. Pár alkalom után már köles nélkül is az ujjamra repült(ek), ha vízszintesen feltartottam.
2012. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ja és am első válaszoló a 2. nap nem azért ugrott rá az ujjadra mert már nem félt hanem pont az ellentéte nagyonis félt tehát ezért ugrott rá az az ujjadra am egy hétig még be se lehet nyúlni a kalitkájába had szokja a helyet . akkor még ellenségnek tekinthettett
2012. aug. 25. 10:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Nem hinném.Mivel magától lépett rá az ujjamra (szóval nem erőltettem) és miközben a bal kezem mutató ujján volt, a jobb kezem mutató ujját belemártottam egy kis vízbe és mikor odatartottam hozzá lenyalogatta.Szóval, ha meg lett volna rémülve akkor nem is kellett volna neki.Bízott bennem és én is benne.Szerintem azért volt ilyen szelíd mert az előző gazdája is sokat törődhetett vele csak valamiért le kellett róla mondania.

2012. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ja értem azt hittem h kisállat kereskedésből vásároltad
2012. aug. 25. 15:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!