Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kacsát szeretnék háziállatnak....

Kacsát szeretnék háziállatnak. Hülyeség?

Figyelt kérdés

Kertes házba költözünk,és én szeretnék egy kiskacsát tartani,de házi kedvencként.Szerintetek (is) butaság? /Szüleim szerint az./

Köszönöm :)


2012. aug. 25. 17:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
:)) Ez aranyos :D Régen én is szerettem volna kiskacsát, de a szüleim leküldtek a nagyszüleimhez, hogy legyen elég, ha ott látom őket.:) Szerintem a szüleid nem fogják megengedni, és hidd el, a kiskacsa nem lenne elragadtatva attól, ha egy macska csak úgy bemászna a kertbe, és elkapná.:) Ha már kertes házban laktok, kérj inkább nyuszit, vagy egy kiskutyát. :)
2012. aug. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A tartását megoldanám,saját (elkerített) helye lenne,plusz kutyám már van,így a macskáktól nem félek,hogy sokszor bejönnének.Csak nem igazán hallottam még olyan emberről,aki nem haszonállatként tartja.Ezért kérdeztem,hogy nem furcsa?:D Vagy csak én vagyok ilyen kattant?:)
2012. aug. 25. 18:07
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A kacsa feneke nem zár rendesen /képletesen írom/ állandóan mindenhova odatesz! Kell az neked?
2012. aug. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Hülyeségnek nem hüjeség tudtommal vannak olyan országok ahol alap házikedvenc a kacsa és még házőrzésre is be lehet fogni :) nemtom az utóbbi igaz -e de sztem tök jó ötlet énis akartam mindig egy kacsát:)
2012. aug. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy elég bekakilós, de hát vmit vmiért :)
2012. aug. 25. 18:19
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer mi is vigyáztunk egy ismerősünk kacsájára aztán nem is kérte vissza. ( Budapesten lakom kertes háza, sok a cica és nem tudom, hogy , hogy de a kacsáknak semmi bajuk nem lett, de azért jobb ha elkerített részen vannak)
2012. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem butaság, inkább csak szokatlan. Más országokban nem is annyira meglepő.


Házőrzésre amúgy libákat lehet használni:


"A libák állítólak komoly szerepet játszottak már a történelemben is. Nekik köszönhető, hogy a rómaiak ébren fogadták a gallok meglepetésnek szánt támadását i. e. 365-ben. A távoli földrész lakói most újra felfedezik, milyen hasznosak is ezek az állatok. Lehet valami a dologban, hiszen egy kifejlett példány akár 15 kilót is elérhet és bizony jó kis recés csőrük sok kellemetlenséget okozhat. Több rossz úton járó bűnöző szenvedett már komoly sérüléseket a szárnyasoktól.


Igaz, hogy a szomszédokat zavarhatja a veszett gágogás - mert a szárnyas házőrzők nem kivételeznek senkivel - és minket is aggaszthat a rengeteg guanó, amit termelnek. Ezért a tenyésztők elsősorban nagy kertes házakba javasolják őket. Minden hátrányuk ellenére azonban nagyon népszerűek, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy egy brisbani keltetőben nem tudják tartani a lépést a megrendelések számával. Pedig a jó házőrző liba nem olcsó: 20 és 100 ausztrál dollár (kb. 3000 és 15 ezer forint) között mozog az áruk. Azt pedig, hogy jól beválnak, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a brisbani városi tanács buszparkolóját is ők őrzik."

2012. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak kisebb korában veszélyes rá a macska,kb.2 hónaptól már nagy neki.(saját tapasztalat,kacsákat nevelünk 4 macska mellett)

Ja és a kacsa társas lény,egyedül bekattan.Akkor már 2-3 kacsa.

2012. aug. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Az a libás dolog nekem új volt,nem is gondoltam volna :D
2012. aug. 26. 02:42
 10/13 balkalolka ***** válasza:
100%
4-5 kacsa a minimum, egy gácsér legyen köztük csak. Zárt ól, elkerített kert és egy fóliával borított gödör fürdetőnek KELL nekik. Kétnaponta egytized kisbála szalma alomnak, lavór víz, kaja (2dl búza, 2dl kacsanevelő-táp, 1dl durva kukoricadara - ez hobbiállatnak való, hizlalásra csak táp szokás), és pontos napi rutin az igényük. Ez alatt bele se kezdj. Amúgy a futókacsa-fajtát ajánlom, szórakoztatóak, kicsi a takarmányigényük, rovartalanítják-csigátlanítják a kertet és évi 200-250 tojást raknak. Sötétedéskor hazamennek az óljukba, nem kell hajkurászni mint az ostoba tyúkokat. Nagyon rendes madarak.
2012. szept. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!