Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen állat az, ami éjjel...

Milyen állat az, ami éjjel időnként magas, rikoltó hangot ad?

Figyelt kérdés
Itt a lakótelepen egy ideje éjszakánként hallom, hogy valahonnan éles, magas rikoltás hallatszik, úgy percenként egy-két alkalommal. Kicsit emlékeztet egy rozsdás vashinta csikorgására, de ezt szerintem valami élőlény adja. Az meg egy másik kérdés, hogy ki az az állat, aki több ezer ember szórakoztatására ilyet tart odahaza?

2012. okt. 1. 20:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Vadlúd.
2012. okt. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezek nem repülnek, és nem is gágog, hanem itt valahol fixen telepítve van :)
2012. okt. 1. 20:11
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez csakis egy loú lehetett.

Viccet félretéve szerintem denevérek, valamelyik ház padlásán.

2012. okt. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fácán. Valaki befogott egyet, és hamarosan megsüti vacsira.
2012. okt. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2012. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Denevér
2012. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az inkább egy bagoly lesz. :) Tavaly mi kettőt figyeltünk éjjel órákig, egymástól kb. 50 méterre lévő fákon ültek és egymásnak felelgetve adták ki ezt az éles fura hangjukat. :)
2012. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha esetleg a közelben vannak kertes házak, és tartanak állatot, akkor gyöngytyúk is lehet. Nagyon tudnak karicsolni, rettenetes amikor rákezdik.
2012. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is van egy ilyen. Illetve néhány hete nem hallom, lehet átvitték hozzátok.


Nálunk a szomszédék az erkélyen tartották, sajnos az erkélyfal miatt csak a kalitka csücskét láttam, de az állatot nem. Nem kérdeztük meg őket, mert nem ismerjük a családot.


Elég ijesztő hangja van, rövid, de annál hangosabb rikoltás. És este kb 10 másodpercenként ismétli.

Én már arra is gondoltam, h esetleg valamilyen emlős lehet. Rikoltó makimajom, vagy mittomén. De az tény, hogy csak naplemente után nyomja.

2012. okt. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Eddig két helyen találkoztam vele (Győrben), nálunk van a második példány. Az egész utca hallja. Sajnos se nem vadlúd, se nem fácán, se nem páva, se nem gyöngytyúk, de még csak nem is pulyka. Lehet, hogy nem is madár? Mindenesetre hangos... Köszönöm az eddigi tippeket!
2012. okt. 2. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!