Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen játékokat ajánlotok...

Milyen játékokat ajánlotok nimfáknak?

Figyelt kérdés
Van két nimfapapagájom, de gyakran unatkoznak a napi röptetésük ellenére is, és olyankor sikoltoznak mint akit nyúznak. Kaptak már fagallyat, de nincsenek el vele, kaptak egy cső kukoricát, de rá se hederítenek, van egy napraforgójuk de megunják.. Most kaptam őket pár napja, milyen játékokat vegyek/készítsek nekik?

2012. okt. 2. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Kenderzsinegből készíthetsz egy csomó mozgó dolgot, az enyémek pl az egyszerűség hívei: készítettem egy kb két centi vastag fonatot belőle, és lengőhídnak használják, és ez az egyik kedvenc. Rendszeresen felkötök nekik ide oda (kalit tetejére, hintájukra, ágakra, attól függően, hogy hogyan van berendezve a kalitka éppen) kis műanyag macska-labdát, vagy díszkagylót, a lényeg, hogy pici legyen, könnyen átköthető, és ne legyen nehéz, és azzal a céllal tettem be eredetileg, hogy majd hintáztatják, rágcsálják, húzkodják, de megleptek: megtanultak csomókat kikötni:) Napi kétszer-háromszor kell nekik visszakötöznöm, mert rendkívül élvezik, hogy ki tudják kötni.


Ezen kívül vágtam ki kókuszt, ezen tudnak közlekedni, fellógatva hintázni, ücsörögni..


Nagyon szeretnek dolgokat ide-oda cipelni. Fűzfagallyakat rendszeresen dobok be nekik csak úgy, és kreatívkodnak vele.


Olvastam még régebben, és youtube-on videók is vannak erről tömkelegével, hogy a wc-papír gurigáját mennyire tudják élvezni. Az enyémek nem kaptak rá, de a Tieidnek tetszhet is akár.


Van egy "szeletelt faág" nevű játékuk is, de inkább linkelem, ahonnan loptam az ötletet (itt ezen kívül is találsz sok hasznos dolgot): [link]


Van nekik egy madárjátszóterük létrákkal, hintákkal, kötelekkel. Igazából házilag is elkészíthető, de én vettem.

2012. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az enyém imádja a csengős játékokat, illetve az olyat ami fénylik! mindig csengős tükröt veszek neki és egész nap csilingel vele! mondjuk 4 éve van meg és azóta 6 csengő és 4 tükör esett áldozatul! :D Hintázni is imád, valamint vannak ezek a színes skubidou szálak amikből készülnek azok a kulcstartók meg ilyenek! Először nem engedtem vele játszani mert féltem baja lesz meg hogy lenyeli de mielőtt adnék neki egy szálat, lemosom és nem nyeli le, csak kis darabokra csipkedi!Ja, és vissza térve: a csengőt annyira szeretni, hogy tavaly egy mikulás sapkámról leoperálta az egészet! :D
2012. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben az a legszebb, hogy csengőt, tükröt tilos adni a papagájnak.
2012. okt. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hogy hogy?
2012. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A csengők nagyrésze fémmérgezést okoz, ha olyan anyagból készül, illetve a fülénél az állandó kongás tönkreteszi a fülét. De a legnagyobb probléma a tükörrel van. A papagájok nem tudják megkülönböztetni a tükörben látott papagájt egy igazitól, így vele állnak párba. Ez azt jelenti, hogy őket tekintik társuknak, etetni próbálják (gyulladáshoz vezethet), és várják a viszonzást, amit értelemszerűen nem kapnak meg. A nem megfelelő szociális reakcióktól agresszív lesz, "veri" a tükröt, nem engedi kiszedni a kalitkájából, néha (elég gyakran) az emberrel szemben is agresszívvé válik. Teljesen torz kép alakul ki benne, torz lesz a viselkedése is. Röviden. Hosszabban olvasd el ezt, ahol kérdeztem erre vonatkozólag konkrét tapasztalatok után is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1835063-volt..

2012. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!