Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Díszállat kereskedésben árult...

Díszállat kereskedésben árult madárra van garancia?

Figyelt kérdés

A szóban forgó vásárló 1 hónap után a madarat betegen hozza vissza és követeli a cserlét.


Jogos az elutasítás ilyen esetben?



2012. okt. 6. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Élő állatra soha nincs garancia.
2012. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen jogos az elutasítás. 1 hónap alatt (de akár pár nap alatt is bármi történhetett a

kereskedés hibáján kívül is. Bár én nem is vennék díszállat kereskedésben állatot, hanem keresnék tenyésztőt. Szuper kézzel nevelhető (v.) kézzel nevelt madarat lehet tenyésztőtől kapni.

2012. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A madár az eladás idejében teljesen egészséges volt.

Nem is lehetne másképp, tenyésztőtől van a madár, betegen soha nem adná el a tulaj.


Felajánlotta neki azt a lehetőséget, hogy vállalja a madár betegségének a kezelését.Sőt, ha a madár meggyógyítható, akkor kicseréli a későbbiek folyamán.. Erre a vásárló minősíthetetlen hangnem ráförmedt, hogy neki egy új madár kell.


Én is úgy gondolom, hogy nem jogos a reklamáció.


Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, várom még a további válaszokat is !

2012. okt. 6. 13:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, milyen gazdi az, aki egy betegség miatt rögtön új madarat követel magának? Nehogy adjatok neki másikat, ebből látszik, hogy milyen felelőtlen állattartó. Még a beteg állatkájáról sem hajlandó gondolkodni. Az ilyennek legfeljebb plüssállat való. Nagyon jól tettétek, hogy nem cseréltétek ki. Hogy lehetnek ilyenek az emberek, fel sem foghatom...
2012. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:

Ha történetesen bizonyíthatóan örökletes problémáról lenne szó, akkor valahol jogos lenne a reklamáció. Vagy ha egyértelműen régi a probléma, csak most került felszínre. Mittudomén, fél méteres bélférget operáltak ki belőle vagy valami hasonló, ami legalább egy éve kellett hogy fejlődjön a madárban. Ilyen esetben szerintem a csere korrekt lezárása a konfliktusnak, de a kereskedőt erre semmi sem kötelezi.


De gondolom itt nem erről van szó. Egy hónap alatt a helytelen tartás 100féleképpen képes megbetegíteni egy állatot, a kereskedőnek ez nem felelőssége. A legtöbb fertőzés esetében nem állapítható meg, mikor szedte össze az állat. Ha nem egyértelműen a fenti a helyzet, akkor szerintem a kereskedőnek semmiféle kötelessége nincs a gazda felé.

2012. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!