Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen galambot találtam?

Milyen galambot találtam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Találtam pár órája egy sérült szárnyú galambot az utcánkban, éjjelre elszállásoltam a pincénkben egy ládában. Nem volt még madár a háznál, de úgy megsajnáltam, nem élte volna meg az utcán kuporogva ezt az időt. Remélem megéri a reggelt. Készítettem róla telefonnal pár képet. Azt szeretném kideríteni, hogy valamiféle fajtatiszta galamb-e, vagy afféle utcai példány? Én sajnos nem értek a galambokhoz. Igazság szerint azért érdekelne a dolog, mert néhány háznyira tőlünk lakik egy galambász és az is előfordulhat, hogy az ő egyik galambja. Kép: [link]

Egyébként szívesen fogadok néhány ötletet, hogy hogyan tehetném komfortosabbá az ittlétét! Jelenleg egy tálkányi víz van betéve hozzá illetve egy kis kenyérbél. Érdemes elvinnem állatorvoshoz, vagy inkább madáreleséget vásároljak? Vagy valamiféle nemes galamb, így a galambásznál indítsam a napot?


2012. okt. 29. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp a galambászhoz vidd, szerintem ő elég felkészült.. gyűrű nincs rajta?
2012. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, gyűrűje nincsen. Reménykedem hogy túléli az éjjelt és reggel első körben akkor hozzá megyek!:)
2012. okt. 29. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:

A kenyérbelet vedd el előle, az a nedvességtől megdagad a begyében, és bélgyulladást kapnak tőle. Száraz-kaja kellene neki, búza, vagy kukorica-dara. Jobb lenne, ha átvinnéd a galambászhoz, őneki van galamb-kajája is.

Másrészt meglehet, hogy pont az ő galambja, ahogy nézem, kicsi az esélye, hogy valami "parlagi" galamb legyen.


Most még nincs annyira későn, a szomszédék nem valószínű, hogy lefeküdtek. Vidd át hozzá dobozostól, az majd visszakerül tőle.

2012. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

két elképzelésem van: az első hogy egy még nem teljesen kitollasodott fiatal példány


a másik hogy a parlagi galamb és a balkáni gerle keveréke


sajnos a képek nem túl jó, homályosak...


[link]

2012. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nem utcai galamb!

Hasonlít a Magasröptű Magyar Dereshez. :)

Jobb lenne ha átvinnéd a Galambászhoz!

2012. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kommenteket! A kenyeret kivettem, találtam itthon egy kis búzát, azt szórtam neki.

Kopogtam a galambásznál az este folyamán, de szerintem nem voltak otthon; így reggelre hárul ez a feladat! Sejtettem hogy nem hétköznapi példány. Holnap első dolgom lesz a galambászhoz menni és ígérem, írok majd a fejleményekről!:)

2012. okt. 29. 21:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Na mi lett vele? Kibírta reggelig?
2012. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Él és virul, sőt mintha új erőre kapott volna. Evett is a búzából amit neki tettem. Szökéssel is próbálkozott, de repülni nem tud így nem juthatott volna messzire. (Egy dolog nyomaszt kicsit, hogy egyre több és több kisebb toll van alatta, de rágugliztam és azt írták hogy valószínűleg most cseréli a tollait. A másik lehetőség hogy stresszes, de én inkább az elsőben bízok, mert próbáltam minél komfortosabbá tenni számára ezt a kis nálunk töltött időt. Mindenesetre a lényeg, hogy jól van.) Csakhogy az "ügye" jelenleg áll, ugyanis egész nap a galambász hazaérkezését vártam, ami nem történt meg.. Reméltem hogy mostanra már az eredeti tulajdonosánál lesz. De bizakodó vagyok, remélem holnap sikerül visszaszolgáltatnom a tulajdonosának! Egyébként az állatorvosnak telefonáltam délelőtt, de azt mondták ők sajnos nem értenek a galambok kezeléséhez. Megkaptam egy galambdoktor telefonszámát, de úgy gondoltam hogy inkább a gazdáját kerítem elő, mégiscsak az ő felelőssége lenne a kezeltetése. Csak sajnos nem jött ma haza. Viszont többször csengettem náluk és láttam egy-két galambot is, nagyon hasonlóak az általam találthoz úgyhogy szinte biztos hogy onnan származik a kis sebesültem is! Holnap bízom benne hogy tisztázódik a dolga!:)
2012. okt. 30. 22:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Rendes vagy!

Valószínű most tanult volna a szülőktől repülni, ilyenkor szoktak a hasonló korú galambok balesetet szenvedni. Ha megjön a gazdi, majd eldönti, mi legyen vele!

2012. okt. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudom,nem szorosan ide tartozik, de látom, már megoldódott a probléma, szóval: nagyon szép kis galambot találtál :)))
2012. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!