Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papagajok tenyleg...

A nimfa papagajok tenyleg hajlamosak ok nelkul megvadulni?

Figyelt kérdés

Van egy tunderi aranyos emberhez ragaszkodo nimfalanyom.

De tegnap egy allatkereskedo teljesen elvette a jokedvem, szerinte a nimfak gyakran megvadulnak, minden ok nelkul.

Igaz ez?


2012. nov. 1. 09:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A kalitkák rácsát ártalmatlanítják. A kisebb kalitkák rácsát egy ártalmatlan réteggel vonják be(ettől arany vagy ezüst színű). De ez a rétek idővel lekopik és az alatta lévő kezeletlen fém már mérgező. Nem értek annyira ehhez de amit a nagy kalitkákkal csinálnak(pl. azokkal amik papagajjatek.com-on vannak) az a legjobb. Mert nem kell időnként újat venni belőle mert a rácsa sose lesz mérgező.


A láncokat,drótokat (nem minden esetben!) szintén bevonják ártalmatlan réteggel. De tapasztaltam már hogy egyikről-másikról milyen hamar lejön(vagy magától vagy attól hogy megrágta az egyik papagájom egy kicsit vagy pusztán attól hogy fogtam). Persze nem minden lánc,stb ártalmas de én mindet lecserélem kenderzsinegre.

Magyarországon a papagájtartás kultúrája nem is beszelve azok gyógyításáról még nagyon gyerekcipőben jár. Pl. ezért sincs nagyon a magyar állatkereskedésekbe vagy online állatkereskedésekben normális dolog mind tele van tükörrel,csengővel,kicsi kalitkával,stb. Pedig szívesen vennék pl. üvegre tapasztható ülőrudat, ilyen-olyan gyári ételkereső játékot, T rudat de külföldről nem merek rendelni. Olyan naplámpa ami madaraknak is jó pl. csak 1 kereskedésben van ha jól tudom de ott is csak az izzó pedig nagyon fontos tartozék (lenne) minden szobában tartott papagájnak.


Az arany ártalmatlan az ezüstöt nem tudom.

2012. nov. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Értem!

Köszönöm a választ! :)

2012. nov. 5. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!