Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csíp a kalitkában...

Miért csíp a kalitkában (Hullámos papagáj)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy hullámosom és a kalitkán belül csíp. Mit tegyek?



2012. nov. 3. 19:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
16%
Nem mondtad.
2012. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
MIT?
2012. nov. 4. 20:51
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

Olvasd már vissza, amit írsz és amire a választ kapod.. "De mondom, hogy ha ki van engedve.."


Nem, a vízbe nem szerelmesek.


A kezed betolakodik az ő területére, és több, mint valószínű, hogy csak annyira szelíd, hogy biztonságos térben rád mer állni. De a kalitkán belül sarokba szorítva érzi magát a kezedtől. Kövesd a 76%-os válaszadó tanácsait.

2012. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
32%

Azért csíp mert védi a területét,otthonát azaz a kalitkát. Teljesen normális. Egy teljesen szelíd papagáj is csinálhatja. Ez ösztönös dolog. A nagy papagájoknál gyakori de a kistestűeknél is előfordul.


De az is igaz hogy attól is lehet hogy nem elég szelíd. Kalitkán belül az otthonában bátrabb így ott mer csípni.

Amikor az én hullámosom is ezt csinálta azt csináltam hogy kiengedtem és átrendeztem a kalitkáját. Majd az egyik ajtón beraktam a kezem a kalitkába és ezután a másik ajtón beraktam a madarat. Sokáig benn volt a kezem. Simogattam, etetem(mert amúgy viszonylag szelíd volt) és mivel idegen helyen volt nem védte a területét. Kivettem a kezem majd hamarosan visszamentem. Megint foglalkoztam vele. Másnap vagy később amikor megint csípni kezdett mert belakta az átrendezett kalitkát újra átrendeztem,stb tehát újra megcsináltam ezt az egészet. Ezután lehet megcsináltam ezt még többször is(már nem emlékszem pontosan).

Nekem ez vált be. Ezután már nem csípett kalitkán belül. Nálad nem biztos hogy működik ha megcsinálod mert ugye minden papagáj egyéniség.

2012. nov. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

Ja és 1 hinta játéknak nagyon kevés.

Szerezz be vagy csinálj fajátékokat,ételkereső játékokat. A leveles fűzfagallyakkal is jól elszórakoznak általában.

2012. nov. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Most hétvégén megyek faágakért aztán összehozok valamit. DE

az eddigi válaszokat köszönöm. Az átrendezést kipróbálom.

2012. nov. 5. 15:40
 17/18 tökmindeggy ***** válasza:
0%
reszeld meg a csőrét akkor nem fáj annyira!!
2012. nov. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Bolond!
2012. nov. 15. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!