Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zebrapintyeim költéshez...

Zebrapintyeim költéshez készülődnek. Miben segítsek nekik?

Figyelt kérdés

Még régebben betettünk nekik egy odút (Rama margarinos doboz kis lyukkal az oldalán) vattával kibélelve,de nem mennek bele. Az odú az oka? Túl világos,vagy a vatta a gond?

Raktam be nekik pitypangot (zöldeleségnek) de a tojó abból kezdett fészket építeni...


2012. nov. 4. 11:40
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Szerintem a vatta nem jó, vegyél nekik fészek építő anyagot (pl. Fressnapfban) vagy szénát (nálam ezt is szerették). Odút is lehet kapni ott, kb 700 ft, én ott vettem és szerették. Adj nekik főtt, reszelt tojást is :)

2012. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ :) Széna helyett szerinted jó a száraz lucerna? mert az éppen lenne kéznél :)

2012. nov. 4. 22:45
 3/6 anonim válasza:

Szia, szívesen.

Persze, adhatsz nekik azt is :)

Majd írd meg, hogy lettek-e fiókák..

2012. nov. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A margarinos doboz nem jött be nekik,úgyhogy kicseréltem. Találtam egy fél kókuszdió héjat a kacatjaim között,pont jó egy fészekhez. Csak elég bénák a fészeképítésben...

Utánaolvastam hogy hogyan készül a fészkük a zebrapintyeknek,és mindenhol az odút emlegetik. Tényleg muszály a faodú? A kókuszdióhéjba nem tudják megépíteni a fészket?

2012. nov. 11. 13:11
 5/6 A kérdező kommentje:
4 tojás van eddig,kíváncsi vagyok,mikor állnak le :D
2012. nov. 19. 11:10
 6/6 A kérdező kommentje:

5 tojásnál álltak meg.

Aztán költöttek,aztán letelt a két hét költési idő...Most meg nekiálltak kidobálni a tojásokat a fészekből (egyik sem volt eddig még életképes),3 db marad jelenleg.

Szóval,azt hiszem ezt most bebuktam :/

2012. dec. 2. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!