Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem szabad a madarat...

Miért nem szabad a madarat kör alakú kalitkában tartani?

Figyelt kérdés
Én abban tartom őket, és valaki mondta hogy nem szabad.Miért nem?

2012. nov. 27. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet nem hallottam, csak olyat, hogy a halakat nem szabad körakváriumban, azért mert nem tudnak elrejtőzni a sarokban, kevésbé érzik biztonságban magukat. Ha madarakat sem lehet körkalitkában, akkor valószínűleg ugyanazon okok miatt.
2012. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Chelsi1212!

Élnézést, de nem kör alakú, hanem kör alapú ketrecben tilos gerinces állatot tartani.

A kormányrendelet nem tartalmaz indoklást:

[link]

Mivel ketrecben tartott gerinces állatokról van szó, rágcsálók is ide tartoznak. Velük kapcsolatban egy állatorvos indokát olvastam (neve is szerepelt az írásban): ha nincs sarok, nem tudnak hova jelölni, ami biztonságérzetüket veszélyezteti.

A madarakkal kapcsolatban a következőket találtam: "A helyzet az, hogy a madarak prédaállatok, így szükség esetén nem tudnak behúzódni egy sarokba, ahol biztonságosabban éreznék magukat, emellett a koordinációs képességük is romlik,..."

( [link]

2012. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak annyit olvastam, hogy a koordinációs képességük romlik. Egyszerűen megzavarodnak a kör alapú kalitkában.
2012. nov. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Nekem volt 2 papagájom, kint voltak néha napokig és amikor vettem őket, annyira ügyetlenül repültek, pl az egyik nekiment fejjel az ajtófélfának, leesett a szekrény mögé, majd onnan kisétált. Hát hagytam őket, hogy tanuljanak meg repülni. Én akkor nem tudtam, hogy nem szabad kör alapúban tartani. Nem mondta senki és én csináltam nekik ketrecet fém hálóból, elég nagyot, viszont egy egy nagy henger volt, mert azt könnyebb volt megcsinálni. A papagájok a közepén ültek és hintáztak a faágakon, nem futkároztak körbe, hogy elszédüljenek, vagy ilyesmi. Ha láttam volna hogy ez a ketrec bármi gondot okoz, akkor nyilván nem tartottam volna őket ott. De hát jól elvoltak benne. Kifelé bámultak mindig, és néha ki lettek engedve is. Később már egész jól megtanultak repülni. Az ablakra is tettem ilyen hálót, és mikor jöttem haza, az egyik mindig ott állt az ablakon és dugta kifelé a kis fejét a rácson, mert így majdnem kifért a feje :) Aranyos volt.
2012. nov. 28. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.majd rakok lehet a lakitkáról fel képet hogy milyenben vannak.
2012. nov. 28. 20:16
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]


erre menjetek rá és a lap aljától a 4. kép az.

olyan kalitkájuk van, csak nem feketében.

oda van írja a kép alá hogy:Zsibvásár,

kalitka utcatábla, tojástartó

és még miminden..


meg ilyen hülyeségek.na az a kép az.

2012. nov. 28. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!