Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Túl késő egy 12 hónapos...

Rivka kérdése:

Túl késő egy 12 hónapos hullámos papagájt megszelidíteni?

Figyelt kérdés

Egy ismerős megunta, mi befogadtuk a madarát. Kb. egy éves lehet. Egy ideig két nagy kutya mellett tartották. A csőrének kávája még nem nagyon kék.


Nagyon félős. Amikor elhoztuk, akkor addig eljutottam vele, hogy a kalitkán belül a tenyeremből evett és ráugrott a tenyeremre, de már nem csinálja. Be lehet nyúlni a kalitkába, de megfogni nem engedi magát, akkor próbál csípni. Semmilyen zöldséget nem kóstol meg. A vele kapott tükröket kivettem a kalickából.


A kalitkából nem hajlandó kijönni és a nap legnagyobb részében csendben van. Néha rikácsol egyet, és néha csipog egy kicsit. Ha távolítom a kezem, nem jön utána. A legkisebb zajra is megijed és visszamegy a rúdjára.


Eddig nem tudtam a szakirodalomból kiolvasni semmit erre a helyzetre. Próbálunk nyugodt hangon beszélni hozzá, de persze sikerélmény hiányában kezdjük feladni.


Mindenkinek kösz a tanácsokat.



2012. dec. 2. 05:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezd ivaréretté válni, és fajtársra vár.
2012. dec. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok türelem kell hozzá, de meg lehet szelídíteni. Ha nem menekül amikor benyúlsz hozzá, akkor az már eredmény. Próbálj valami csemegét adni neki, ha nem tudja "kilopni" a kezedből, akkor az ujjadra fog ülni előbb utóbb. Ne erőltesd a "közeledést", hagyd őt kezdeményezni. A fürtös kölest imádni szokták, azzal próbálkozhatsz.


De a madárnak az lenne a legjobb, ha minél előbb egy társat szereznétek neki. (Ha van bent nála a kalitban tükör, akkor azt viszont gyorsan vegyétek ki).

2012. dec. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A kezemre már rászállt, de tovább nem jutottunk. A kalitka ajtaja volt már egész délután is nyitva felejtve, de nem élt a lehetőséggel. Minden nap sokat van nyitva a kalitka ajtaja...hiába.

A tükröt rég kiszedtem, de nem is érdekelte addig sem, mondjuk oldalt volt és nem szembe vele. Amikor itt olvastam, hogy nem jó,akkor kiszedtem.

2012. dec. 6. 12:06
 4/5 A kérdező kommentje:

Majd veszek akkor fürtös kölest,bár a kajájában rengeteg köles van, a mézes tömbjében is.


Az normális, hogy meg se kóstol semmilyen zöldséget, gyümölcsöt?

2012. dec. 6. 12:08
 5/5 anonim válasza:

Ha mar megvetted akkor az elso napokban csak beszelj hozza 3-4 map mulva mar benyulhatsz a ketrecebe minden nap 10-15 perce mindig naprol napra egyre kozelebb.

Fontos hogy magabiztos legyel mert a papagajok megerzik ha nem vagy magabiztos igy o is felni fog tolled.

Ha mar elerted a papagajt 1-2 het mulva akkor lassan es magabiztosan meg is simogathatod . Par nap mulva ragd a

madar ele a mutato ujjad es a hasanal fogva lokd a madarat az ujjadra ha ez sikerul akkor mar a tenyeredbol is megprobalhatod etetni.

Szoval tedd a magokat a tenyeredbe fontos a teljesen kinyujtott tenyer. Ha ez is sikerult akkor nyugodtan elmondhatod,hogy a papagaj szelid.

Bocs az ekezetek miatt de a gepem csak angol.

2014. szept. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!