Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 év körüli nimfa papagájt kb...

1 év körüli nimfa papagájt kb mennyi idő megszelidíteni?

Figyelt kérdés

napi 4-5 óra foglalkozással

és melyik nemet könnyebb?


2012. júl. 13. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem kb három éve van meg,és még nem szelídűlt meg.Pedig mindig beszélek hozzá.Én sem értem mért.
2012. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nkem van 1 szeliditési módszerem:D

a hullámos papagájaim ugy szelidültek meg 2 fiu

fürtös kölest adtam nekik.

elősször csak rácson keresztül

aztán be nyultam a kalitkába

és ugy adta nekik oda

aztán ugy adtam nekik fürtöst hogy a kezem oda tettem nekik akadálynak,de azt pár nap alatt megszokták és rá is álltak a kezemre:D

aztán próbáltam őket kiszedni a kalitkából.

2012. júl. 13. 14:30
 3/4 anonim válasza:

Minden madár egyéniség, így az is változó, mennyi idő alatt szelídül meg.

De a nimfát álltalában nehezebb idomítani mint a hullámost. Az enyém egy hónap alatt szelídült meg, míg a hullámosom 3 nap alatt. Az idomítási elv ugyan az, de tovább tart.

2012. júl. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A hullámosomat 1-2 év alatt minden módszert kipróbálva, saját szelídítési módszereket alkalmazva sikerült megszelídítenem. Ma is vadóc ha olyan kedve van belém csíp egy akkorát hogy utána vérzik az ujjam(már szinte meg se érzem,teljesen hozzászoktam márcsak azért is mert az ő csípése semmi a királypapagájoméhoz képest) de teljesen szelíd is úgy,ott fogom meg ahogy,ahol akarom. A dilijeivel együtt imádom. :)


Tehát nem lehet azt mondani hogy a nimfák nehezebben szelídülnek mint a hullámosok mert ez teljesen egyedfüggő.

Ilyen téren nincs különbség a nemek között. De ha egyedül akarod tartani mindenféleképpen hímet vegyél mert a tojók egyedül is tojnak amiből baj lehet.

2012. júl. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!