Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a véleményetek a Szikla/üre...

Mi a véleményetek a Szikla/üregi papagájokról? Többi lent!

Figyelt kérdés
Nem vagyok kezdő madártartó, de eddig csak kis testű madaraim voltak(pl.: nimfa, hullámos), szeretnék egy nagytestű madarat is, ami elég ragaszkodó. Tudom, hogy nagy hangjuk van, ami engem nem rettent vissza, esetleg a szomszédok készülnek ki! Úgy tudom, hogy a tojó csendesebb, de mint ahogy a hullámosoknál is be van skatulyázva, a hím a könnyebben szelídíthető, ezeknél a fajoknál ez nem jellemző? Valamint a nemüket úgy halottam, nem lehet látás alapján megkülönböztetni.

2012. dec. 24. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

"A sziklapapagáj, mint háziállat

Ezek a madarak nagyon igénylik a társaságot, természetes élőhelyükön óriási csoportokba tömörülnek. Közel fészkelnek egymáshoz, igazi társadalmi életet élnek.

Háziállatként igazi társsá, a család részévé válnak. Roppant barátságosak, még a szülők által nevelt madarak is, megfelelő szelídítési módszerrel pár héten belül elnyerik bizalmunkat.

Nagyon értelmesek, roppant játékosak, pár szóra is megtaníthatók. De minden egyed hangutánzási képessége más.


Könnyen taníthatóak trükkökre, igazi mókamesterek. A hangja igen erősnek mondható, mindenre a hangjával reagál, akár házőrzőnek is jó.

Nem csak mozgásigénye, hanem termete is nagyon nagy, ezért röpdét igényel. Minden egyed más és más. Vannak, amelyek egész nap ricsajoznak, vannak, akik csak reggel és nap nyugtakor, de tapasztalataim szerint rettentően lármás, sokat hallatja amúgy sem halk hangját. Személy szerint én nem ajánlom lakásba."



"Deák János véleménye:

Nagyon ragaszkodó madár. Ha a gazdihoz jól hozzászokott, akár a kertben is szabadon lehet engedni. Képes akár 1 km-es kört is leírni és visszarepül a gazdihoz. Ezt 3 tőlem vásárolt sziklapapagáj már bebizonyította. Természetesen először 1-2 hónapig lakáson belül hozzá kell szoktatni, hogy pl. fütty jelre minden gondolkodás nélkül kézre szálljon. Hátránya: meglehetősen erős hangja van, ez sok embert elriaszt a tartásától."

2012. dec. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ezt érdemes elolvasni: [link]


De van még a legnagyobb magyar madaras fórumon (IDRE) is egy teljes topik a szikla/üregi papagájnak szentelve.

2012. dec. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az utolsó válaszolónak pedig, olvastam már a linekt is meg az idre forumot is! :) Ha esetleg a szenegáli papagájokról van véleményetek, megosztanátok velem is? Mert ez a két faj között tanakszom! Fontos lenne, hogy ne legyen félős, tehát vihetném ki a kertbe is! A másik fontos dolog, pedig, hogy barátságos, szelíd és ragaszkodó fajta legyen! A szikla p. ellen csak az szól, hogy túl nagy madár, és a szenegálival ellentétben, őt nem biztos, hogy tarthatnám a házban! Melyiket ajánlanátok?
2012. dec. 25. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Szabadon tartva, szabadban röptetve... ez nem egyszerű feladat. A papagáj idomítással foglalkozók szerint is ez a "csúcsa" az idomításnak. Állítólag a szikla ebben jobb, mert ő helyhez kötöttebb mint a szenegáli. De ezt csak akkor próbáld ki, ha már nagyon erős a kötelék közted és a madár közt. Sőt, szerintem akkor is csak hámmal próbáld ki eleinte.


Az a baj, hogy ha egy madár megijed, akkor természetes ösztönénél fogva "világgá repül" és mivel nem ismeri a környéket nem talál vissza. A szikla viszont kolóniában költ és minden költésnél a régi üregét találja meg hajszál pontosan évről évre. Emiatt az ő tájékozódási képességének jóval pontosabbnak kell lennie.


Ja, és mindenképpen kézzel nevelt madarat vegyél, mert "vad" madárral esélyed nincs az ilyen mértékű szelídség és bizalom elérésére.

2012. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vagy magam nevelném kézzel, vagy kézzel neveltet vennék! De a választásom a szenegáli papagájra esik, és mindenképpen hámmal fogom kivinni! :) Köszönöm a választ!
2012. dec. 25. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!