Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik fajta papagájt (Szenegá...

Melyik fajta papagájt (Szenegáli vagy Szikla papagájt) ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A hangjuk nem zavar, volt "szerencsém" hallani a szikla papagájok hangját, de elviselem! Főleg az érdekel, hogy fajtájukból adódóan szelíd és ragaszkodó legyen! Valamint az sem mellékes, ha több helyre is tudnám vinni, anélkül, hogy "depressziós" legyen, akár hámmal, vagy anélkül is! Természetesen ez tanítás kérdése, de úgy tudom, hogy a Sziklapapagájok kifejezetten szabad röptetésre alkalmasak. Melyiket ajánlanátok inkább?

2012. dec. 25. 20:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igen, azt már halottam régebbről is, hogy a velük egy neműeket nem bírják túlságosan! Csak az a gond, hogy én is nő nemű vagyok, és a kiszemeltem is, ettől tartok, viszont a hímekről azt halottam, hogy jobban csípnek, agresszívabbak...

A te papagájod nem szokott csípni?

2013. jan. 2. 10:32
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt már olyan, hogy tisztítás közben beleharapott a kezembe. De ez nagyon ritka.

Szerintem azzal nem lesz gond, meg fog szokni téged, pláne ha kicsi kölyök papagájt hozol haza.

Nem volt még tapasztalatom lány szenegálival, de nem hiszem, hogy a fiúk agresszívebbek.

Nagyon sok türelem kell mindkettöhöz.

Olyan volt, hogy az unokaöcsikém kiabált és a papagájon észrevettem, hogy idegesebb lett.

Ha ilyen környezetben lenne, akkor nyilvánvaló, hogy agresszívabb lesz.

2013. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyébként gondolom tenyésztőtől vettétek, mennyi volt kb az ára?

2013. jan. 2. 18:41
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen tenyésztőtől vettük, fél évig gyűjtöttem, diákmunkákat vállaltam. 70 ezer volt. De van ahol olcsóbb.

Te hol akarod megvenni, és mennyiért? És mikor?

2013. jan. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom még kinél kéne megvennem, de valószínüleg ez eltolódik, mivel az egyetemi kollégiumba nem vihetem, ha csak be nem csempészem...én láttam már 40.000 körül is, valamint én 3-4 hetes fióka korában venném meg, hogy a kötődés még szorosabb legyen!

Egyébként mikor "serdült" a papagájod, nem volt agresszívabb?

Köszönöm az eddigi segítséget!

2013. jan. 3. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!