Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet tenni a galambok ellen?

Mit lehet tenni a galambok ellen?

Figyelt kérdés
Egy 17.kerületi 4 emletes lakotelepnél NAGYON elszaporodtak. Állandóan itt turbékolnak valameik erkélyen. és az utcában a villanyoszlopokon üldégélnek és szórják az emberekre a "gránátjaikat". Elegem van belőlük. már meg se ijednek ha tapsolok vagy kiabálok. És van aki eteti őket. az erkély tele van galamb potyadékkal. Hogy lehet elüldözni őket?
2008. jún. 1. 08:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Azzal annyi lenne a gond, hogy oldalról nekiszállna és a lábával megkapaszkodna a pálcában és a szárnyával tartaná egyensúlyban magát, amíg le nem dönti. Amikor sikerül ledöntenie akkor már le is száll az eldőlt vagy eltörött pálcára.



A galambok nagyon okosak és intelligensek

és szemtelenek is az idegenek.


Jól tudom, hiszen amiről korábban írtam az a galamb nagyon jó haverom és már ismerem minden trükkjét. :)


Sokszor játszom birkózom vele, hihetetlen ereje van egy 30 dekás madárnak, szinte nem is hinnénk. Amikor anyámmal játszanak, akkor a galamb győz erőnlétből. A szárnyával pofozza a kezét és megpróbája elkapni a bőrét a csőrével de csak játékból. Amikor meglátja anyámat, akkor addig provokálja, szalad a lába után és csípkedi, amíg oda nem áll vele finoman legyezgetve "pofozkodni" és a galamb győz! :)) Mivel ebből háziállat lett így ezt a példányt imádjuk, de a többit én is kergetem amíg bele nem fáradok.

2011. febr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egérfogó azóta is kinn van, de már évek óta feleslegesen.

Szerintem leadták a forródrótot, mert azóta egy galambot sem láttam, és az egérfogó sem ment odébb.

Az utcán van elég, de ide nem jönnek.

2011. febr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, hogy okosak, de azért én erre nem lennék képes. :(
2011. febr. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hogy akik írnak, figyelik-e néha a madarakat sétálni az utcán.

A madarak 40%-nak nincsenek lábujjai!

Nem véletlenül, egérfogó csípte le őket!


A galamb ha látja, hogy ott az eleség, sokszor nem elé vagy mellé, hanem rárepül, és a lába bánja.

Nálunk a suliban egy sípoló ketyere van, amitől nem jönnek a ház közelébe sem ...

2011. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%

Évek alatt összesen 2 esetben működött az egérfogó, és a galamb gond nélkül szabadult belőle. A lába sem maradt ott.

Ez egy kis, 7 cm-es szerkentyű - nem ellenfél egy megtermett galambnak. Viszont elég kellemetlen ahhoz, hogy nem jön oda többé. Sajnos talál elég más helyet a környéken.

2011. márc. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
92%

"Nem tudom, hogy akik írnak, figyelik-e néha a madarakat sétálni az utcán.

A madarak 40%-nak nincsenek lábujjai!

Nem véletlenül, egérfogó csípte le őket! "



Az első galamb pár amikor ide költözött az erkélyre, éppen azért sajnáltam meg őket, mert a mama galamb egyik lábán hiányzott a középső ujj. Elképzelésem sem volt róla, mi történhetett vele. Arra gondoltam hogy valami bádog háztetőn talán beszorult éles fémlemez alá.


Nem is véletlenül gondoltam ilyesmire mert még kicsi gyerek koromban (évtizedekkel korában) láttam egy 3 emeletes ház tető szélénél megakadt lábu galambot. Akkor többen megpróbálták kiszabadítani de nem tudták elérni. A végén már arra gondoltak hogy levadásszák légpuskával, hogy ne szenvedjen de az is inkább csak kínokat okozott neki de nem ölte meg. Aztán a galamb tovább ott vergődőtt a tető szélén. Legközelebb amikor megnéztük, már nem volt ott, valahogy eltűnt. Biztosan kiszabadult. Vagy az ujja bánta.

2011. márc. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%

A szemétládázóknak:

Ugyan, nézzetek már utána annak, hogy ezek a KÁRTEVŐK mennyi élősködőt, férget, baktériumot terjesztenek, majd ha a gyereked férgeket, vagy agyhártyagyulladást kap miattuk (ne történjen ilyen soha), megnézném, milyen arcot vágsz hozzá! De elég az is, ha nem tudsz aludni, mert 99 decibellel nyomatják ezek a dögök a szomszéd fáról, a tetőről, vagy az erkélyről a búgást hajnali 4-5 óra körül.


Sajnos nincs más megoldás ellenük, mint a módszeres irtás.

De aki annyira állatvédő akar lenni, fogdossa őket össze és ivartalaníttassa a saját pénzén, de amíg ezt nem teszik meg, lesznek, akik keményen irtják őket, igaz, sajnos nem akarnak fogyatkozni a repülő patkányok.

2011. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 NanoBattery ***** válasza:
100%

Ez a harmadik ilyen kérdés, amit nyitottak, Igaz ez 2006.-os, na de a többi minek akkor... ?:(

Miért nem Kerestek, mielőtt dühből nyittok egy Kérdést vagy Témát. ?:(


Hát a Galamb is okosabb nálatok, az már biztos is. :)))

2011. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 NanoBattery ***** válasza:
100%

Bocs, elnéztem 2008.06.01.

Ez talán az első, ha csak nincs még több... :)


Aki Keres, az talál. ;)


[link]

2011. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 pyetro válasza:
65%

Először szeretnék írni a sok állatvédőnek, hogy lehet védeni ezeket az állatokat, mert ugye mindenkinek joga van az élethez. DE tessék már mérlegelni egy kicsit. A galambok többsége kártevőket terjesz, székletük ciánt tartalmaz, mérgező, kisgyermekes családok környezetében fennáll a fertőzésveszély. A galamb egy kártevő madár, területéről elriasztja a cinkéket, verebeket, egyeduralomra tör és rendkívül pimasz. Közel kétszáz a galambfélék családjába sorolható fajta él a Föld szinte minden pontján az Oceániai-szigetvilágtól kezdve Amerikáig mindenhol jelen van. Vannak védet fajai, de Magyarországon nem él védett, így írtása engedélyezett persze hivatalos körülmények között, betartva az írtás szabályait rágcsálóírtók által.


A kérdező kérésére válaszolva (mivel itt az a lényeg) elüldözni el lehet őket, de visszatérnek a legtöbb esetben azért mert táplálékot találnak bőven, vagy fedett száraz számukra biztonságos helyet, veszélyt és biztonságot állandóan ellenörző madarak mindig résen vannak, ha egész nap figyeled az adott helyet és csak 5 percig tartasz szünetet abban az öt percben ott lesznek.


Csapdát lehet állítani ez a legtöbb esetben hatásos, kisállat kereskedésből vagy gazdaboltból beszerezhető, többnyire hatásos.


A leghatásosabb módszer azonban a mérgezés, legtöbb esetben hatásos a patkányméreg, egérméreg amit rendeszeresen adagolnak és 3-5 nap után már érzékelhető hatása van. Kártevőírtók is ezt használják HIVATALOSAN.

Ez a módszer akkor a leghatásosabb ha egy adott területre vannak "odaszoktatva" ott turbékolnak, esznek isznak így nem érzik megukat veszélyben.


Több városban már írtják őket, Pesten, Debrecenben, Szegeden tucatjával szedték össze mérgezést követően a tetemeket. (Mellesleg volt is ebből felháborodás az állatvédők részéről, de mivel hatékony alternatívát nem tudtak felmutatni (nem működött ekkora populációnál a csapda, elriasztás) ezért a kártevőírtók vették kezelésbe a helyzetet, ajvékolni persze tovább ajvékoltak, hogy jaj szegény madarak.


A helyedben szakemberhez fordulnék, nem kerül olyan sokba, de mindeképp hatásos. Ha sokan vagytok akiknek elegük van dobjátok össze a pénzt.

2016. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!