Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madárkák lehetnek ezek?

Milyen madárkák lehetnek ezek?

Figyelt kérdés

Nagy csapatban repkednek, akkorák mint a verebek (talán picit vékonyabb a testfelépítésük) és egy kicsit hasonlítanak is rájuk úgy mint szürkés barnás tollazat, de nem verebek. A fejükön mintha kicsit hosszabb lenne a tollazat (talán taréj) de ez nem biztos.

Sajnos nem tudtam őket lefényképezni, elég gyorsak viszont mindig együtt vannak és ritkán láttam már ekkora madárrajt együtt repülni. Többször is visszatérnek ide, szóval vagy a városban laknak, vagy a város szélén, évente párszor látom őket újra és újra (hogy többször is itt vannak-e azt még nem figyeltem meg)

Mire tippeltek?


2013. febr. 12. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy zöldikék:


[link]


De azért többet lehetne mondani, ha leirnád, hogy merre laksz (melyik terület, megye), városban, falun, a település közepén vagy a szélén, van-e erdö a közelben vagy szántók, stb.., mert abból jobban lehet következtetni arra, hogy mik lehetnek.

2013. febr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tele van az ország az északi madárrajokkal, kenderikék, zöldikék, meggyvágók, csízek, fenyőpintyek, sőt fenyőrigók és csonttollúak is rengetegen vannak.

[link]

2013. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A főváros határában élek, nem is olyan messze már vannak nagyobb földek is.
2013. febr. 12. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Tegyél fel fotót.
2013. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csonttollú
2013. febr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csonttollú nem lehet, a rigó nagyságú. Inkább zöldikék lehettek.
2013. febr. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokszor láttam már csonttollút (idén is). Egyértelműen kisebb, mint egy rigó.


A kérdező említette, hogy a madár fején "mintha kicsit hosszabb lenne a tollazat (talán taréj)". Továbbá rajban mozogtak. A zöldikék is összeállhatnak kisebb csapatba, de nem jellemző rájuk, hogy a fent leírt nagyságú rajba verődjenek.

Ezért gondoltam a csonttollú madárra.*


*(persze én is tévedhetek)

2013. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!