Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Bottal szállítás, ráállnak de...

Bottal szállítás, ráállnak de a kalitkából nem engedik kivitetni magukat?

Figyelt kérdés

1 hónapja vannak meg(2 hullámos),kb 1 órával ezelőtt tanítottam meg botra állítani őket. Mindkettővel jó sokszor elismételtem,hogy botra állás,aztán vissza az ülőrúdra. Mozgattam fel-le,oldalra óvatosan a botot. A kalit ajtajáig is el tudtam vinni őket,de kivitetni nem engedik magukat.

Nektek hogyan engedte meg a papagáj hogy kivegyétek a kalitkából,mennyi ideig tartott?


2013. febr. 19. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Még dolgozz azon, hogy megbízzanak benned. azért nem akarnak kijönni, mert nekik a kalitka biztonságot jelent, ott nem érheti baj őket. esetleg ha közben valami finomságot tartasz nekik, akkor hátha kijönnek. Ha már megy a dolog, az is jó, ha parancsra kijönnek a kalitkából és odarepülnek hozzád a botra.
2013. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Ha úgy tűnne siettetem a dolgokat nem így van,csak kíváncsi voltam más hogyan csinálta ezt a folyamatot. :)
2013. febr. 19. 16:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Még gyerekkoromban kaptam egy Nimfát ugyanígy nem akart kijönni.Fogtam egy olyan széles deszkát mint a kalitka ajtaja,azt valahogy rögzítettem a kalitka ajtónyílásához,persze az ajtó nyitva volt.Így egyfajta rámpát csináltam neki persze nem volt túl lejtős,kb 50 cm hosszú volt ha jól emlékszem.Ezt követően szemenként tettem a rámpára kaját,úgy hogy minden következő szem kajához kijjebb keljen jönni neki.Nem emlékszem meddig tartott de arra igen ez vezetett eredményhez.Arra figyelj azért ha kijönnek ne ijeszd meg őket hagy csinálják amit akarnak,vissza is mehessenek.Fontos hogy bemenni is megtanuljon ne csak kijönni a kalitkából.
2013. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!