Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet elültetni a...

Ricsikee1997 kérdése:

Hogyan lehet elültetni a tyúkot hogy kotló legyen?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet? Hogyan lehet tyúkot ültetni volt már kotló is nemegyszer? külön kell zárni meg a tojást hagyni a fészekben? de ekkor biztos hogy elkotlik? mert nem akarom hogy kárba menjen a tojás.
2013. márc. 8. 22:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen volt hogy több mint 120 csirkénk volt.Akkoriban nem nagyon kellett vacakolni a kotlókkal,ahogy írtam,előfordult hogy elbújt valahol,és úgy költötte ki a csirkéket,hogy azt vettük csak észre hogy előhozta őket.Azért is írtam hogy nem kell letakarni meg pátyolgatni,majd tudják a dolgukat,amelyikben megvan az ösztön,úgyis elül.Esetleg hogy ne legyen beltenyészeted,amikor már nagyobbacskák a csirkék,cserélgethetsz olyanokkal akiknek szintén vannak japijaik.Mondjuk nálunk voltak nagy csirkék is,és kereszteződtek a japikkal.Közepes nagyságúak voltak,egy pörköltnek pont elég volt.Nem tudom a mai japik milyenek,mennyire vannak túltenyésztve,20 éve még azok a jó szívós parasz tyúkjaink voltak,velük nem sok baj volt.
2013. márc. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
hát amik nálam vannak azok eléggé szabadtartásúak voltak mert egy olyan háztól hoztam ahol nagyon nagy udvarba voltak kiengedve...
2013. márc. 11. 15:07
 13/17 Villácska ***** válasza:
22%
tudtommal tyukokat nem ültetnek el, azt nem a kikericsekkel szokták? :S
2013. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Nekem van egy japim, ami szerintem megkotlott, mert egy nap( az-az több napon át ) elbújt az ól alá, és nem jött ki. Étlen, szomjan volt, ezért tettem oda neki kaját, és arra rögtön kijött, és akkor elkaptam. Betettem egy kisebb ólba, hogy a többiek ne bántsák szegényt(már a kutya is megtépte egyszer), és azóta, amióta onnan kiszedtem, nem tojik egy tojást sem, és olyan, mintha depressziós lenne, mert mindig menne be oda, ahova bebújt, de nem tud, mivel már köveket tettünk oda, hogy ne menjen be oda(nem tudom, hogy mit csinálhat ott, és az a baj, hogy megnézni sem tudom, mivel elhúzódik valahova), és mindig keresi, hogy-hogy tudna oda bemenni. Ma tettem az ólba egy tojást, és ráültettem, s kb. 1-2-percig ült rajta. Nem tudnátok nekem segíteni, hogy mit tegyek???
2013. ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
engedd vissza a helyére és tegyél a lyuk elé ételt italt és tegyél be neki tojást...
2013. ápr. 24. 15:25
 16/17 2Sratch válasza:
Én bele tettem a ládába a tyúkot de nem ül a tojások csak álldogál?
2019. nov. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Zsu Pinter válasza:
Ha nyerstésztát adsz a tyúknak, nemsokara kotlani fog és megül
febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!