Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ti nem sajnáljátok a tyúkot/ka...

Ti nem sajnáljátok a tyúkot/kakast mikor levágjátok?

Figyelt kérdés
Az én pipijeim mind szelídek, meg lehet őket fogni meg simogatni. Én nem tudom őket levágni,nincs szívem, a tyúkok amúgyis kellenek, a kakasokat meg ami nem kell, azt el szoktam adni.
2013. febr. 22. 22:42
1 2 3
 1/25 Bones 2.0 válasza:
76%
óóó én nagyon sajnálom őket ha van csirkék én mindíg elnevezem őket, meg fogdosom, meg simizem őket (tom kicsit beteg) soha nem ennék a húsukból :////
2013. febr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%

Nagymamám minden állatát sajnálta, de a tyúkot, disznót arra tartotta, hogy megegye, nem házi kedvencnek így nem kötődött úgy hozzájuk, mint te.

Egyszer unokatesóm jött disznóvágásra, ő is emlékezett rá, hogy ez volt a szelíd malac, jött bújt, hogy vakard a hasát, meg ilyenek. Kb addig sajnálta, míg egybenlátta, utána már nagy lelkesedéssel gyúrta a kolbászbavalót, meg jóízűen ette a hurkát.

2013. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
41%
Mi mindig beszélgetünk velük levágás előtt, bocsánatot kérünk. Neki nem lesz jobb, de talán kicsit nyugtatja a lelkünk.
2013. febr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Sajnálom őket de velük nem kötök olyan szoros barátságot, inkább a malacokat, nyuszikat szoktam sajnálni.

A disznót az ember pici korától neveli, tanítgatni is lehet, lehet a végén már nagy lesz és büdös, de akkor is... még a kutya is "sajnálta", hogy vágják a haverját.

A nyuszikák pedig tök aranyosak..

2013. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
57%

Soha nem tudnám levágni. Tudom, hogy az se jobb, ha a boltban, a hentesnél vagy a piacon veszem meg a csirkét; de legalább nem nekem kell az életét kioltanom...

Szörnyű a tudat, hogy egy élőlény meghal, hogy én jót egyek belőle. Ezért próbálok ritkábban venni.

2013. febr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Szerintem egyáltalán nem beteg! Ők is állatok. Egyébként ők is tudják ki az, aki nem bántja őket, akik kedvesek velük. Aki mondjuk mindig zavarja őket, meg hessegeti őket, az olyanokhoz nem is mennek oda. Ez tapasztalat! :D Amúgy én sem ennék a húsukból. Egyébként 21 tyúkom van, meg 9 kakasom. xD
2013. febr. 22. 22:56
 7/25 A kérdező kommentje:
Az én egyik mamám is ilyen volt, hogy kizárólag haszonállatnak tartotta őket meg a többi állatot is. Én se tudnék semmilyen állatot leölni. Amikor még régebben volt pipivágás, olyankor én mindig itt voltam bent a házban, nem mentem nézni. Hát igen tipikus, ha már kaja van belőle, akkor sok embernek elmúlik az állat iránt érzett sajnálata. :D
2013. febr. 22. 23:01
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
Akkor te vega vagy vagy mi? Vagy elmész a Tescoba csirkemellet venni, amit nem te vágtál le?
2013. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%

Hát, én városi vagyok,és már sokszor elgondoltam, hogy ha nekemkellene állatot tartanom, és magamnak levágnom, biztos hirtelen vegetáriánus lennék...

Így a városban, ahol a csomagolt hússzeletet veszed meg, valahogy elfojtod a tudatot, hogy ez egy állat testének a része...

2013. febr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
23%
Én is szeretem az állatokat, van is két kutyám. De ha le kéne vágjak egy tyúkot, nyulat, kacsát, vagy akármilyen haszonállatot, meg tudnám tenni. Az ember húsevő is, így ez természetes.
2013. febr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!