Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet kezdeni még valamit...

Lehet kezdeni még valamit ezzel a nimfával?

Figyelt kérdés

Én a barátomnak vettem egy nimfa papagájt. Mivel nekem volt már egy hullámos papagájom, rögtön el is kezdtem vele foglalkozni.

Volt olyan, hogy rászállt a barátom vállára.


Majd jött a nyár és az édesanyja kisajátította a kis kedvencünket. Kirakta a nyárra a kertbe ott is volt egész nyáron :S

Mikor kiengedtük kicsit repkedni akkor jött máris h mit csinálunk mert a madarat nem kell kivenni a ketrecből mert csak koszt csinál.

Mondtam neki h azért állatkínzás nem kiengedni, ő meg közölte h nincs igazam


Most, hogy télre be lett hozva a madár nagyon barátságtalan, undok lett.


Pl: Eszik a kezemből majd miután kiette a magokat belecsíp egyet a tenyerembe.


2013. márc. 15. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Felelőtlenség ajándékba háziállatot adni valakinek. Lásd ennek is mi lett a vége... Ilyet máskor ne csinálj. Mindig rossz vége lesz. Nem lehet mit csinálni az anyjával,azelőtt kellett volna gondolkodni hogy megvetted a barátodnak szegény kis nimfát... Az egy dolog lett volna ha a barátod megfelelően gondoskodik róla,de a család ritkán tolerálja(pl h a papagáj sokat szövegel,szemetel,és ha kiengeded takarítani kell utána az ürüléket). Ezt át kellett volna gondolni.


Ha már így járt szegény madár,próbáljatok az anyukája lelkére beszélni. Üljön le a barátod és szépen mondja meg neki,hogy egy állatnak ugyan úgy vannak igényei mint az embereknek. Kösse a lelkére,hogy amikor kiengedi röpködni nagyon oda fog figyelni hova piszkít,és azonnal feltörli egy zsepivel.

Vagy,csinálni kell neki egy ,,kiülőt",és arra különféle számára érdekes dolgokat aggatni amikkel jó sokáig elszórakozik. Így valszeg azon lógna és nem ürítené végig az egész lakást,csak azt az egy pontot.

Lásd: [link]

Valami hasonlót simán lehet fillérekből barkácsolni ha kreatív vagy.

2013. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nő egy igazi vadparaszt! Zárjátok be őt, aztán ne engedjétek ki, mert úgy is csak koszol!
2013. márc. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
állítólag nagyon finom a leves belole
2013. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!